frame

yazıcımın mekanil kısmı bitti ama firmware yapamıyorum

umutbabaumutbaba Yeni Üye
kategorisi Yazılım
prusa i3 yazıcı yaptım elektronik olarak tamam sadece firmware yapamıyorum lcd yazılar falan bozuk çıkıyor kısacası lcd li bir firmware istiyorum yardımlarınızı bekliyorum

Yorumlar

• forumda veli ahmet akteke firmware ile ilgili ayrıntılı video çekmişdi ordan bakarak yap
  • umutbabaumutbaba Yeni Üye
    türkçeleştirmekte falan sorun yaşıyorum lcd karakter bozukluğu var
  • dgsbsbgdgsbsbg Administrator
    [MENTION=8]hacibot[/MENTION] [MENTION=15]ta1dr[/MENTION] abi bakarmisiniz
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    hangi fw kullandigini yada kullandigi fw yi eklersen daha iyi olur...

Custom 3D printer design
    3D printer hospital
    http://www.ta1dr.com
    marlin ve repetier var ikisidede sorun yaşıyorum
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    ok ben sana calisan fw ekleyecegim ...
    ama sorunlarin neler onlarida yazabilirmisin ...

Custom 3D printer design
    3D printer hospital
    ustam yazı karakterleri sorunlu oluyor birde hızlı geçiş oluyor ekranda yazılar
    ustam birde yüklediğiniz firmware indirilmiyor
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    download edilmiyorsa sanirim forumda bir hata var arkadaslar ivedi duzeltir..
    lcd tipi onemli grafik mi yoksa 2x40 karaktermi benim fw 2x40 a gore..

Custom 3D printer design
    3D printer hospital
    resimleri yükledim cihazın ustam
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    EXP1 ters takılmış degilmi bende aynı kartı kullanıyordum kabloların ikisininde yönü aynı idi..
    nasıl ters hocam
  • Turkce karakter kullanmamaya calisin
    Yazi hizi icinse repetierde fw ayarlarken lcd ekran ayarlama kisminda yazi hizi secenegi vardi
    ustam çook güzel söyledin agzına sağlık ben mekanikçiyim yazılım diyince ayaklarım geri gidiyor anlamıyorum sadece en basit yolla nasıl yaparım adres tarifi yapar gibi o şekilde yapabilirim
  • Abi sen sadece ekran hizindan mi sikayetcisin baska ne sorunlarin var halletmedigin diger mesajlardan bu yana
    ustam benim sıkıntım tamamen firmware sıfırım elimdeki firmware çöp hepsi bana yol gösterceksiniz ustam
  • http://www.repetier.com/firmware/v092/ adresine girin

general kısmında

baudrate 115200 yap?n
    dimensions kısmında x y z lenght lere yazınızın eksen uzunluklarını mm şeklinde yazın next step diyin

mechanics kısmında

x y z ekseni için Resolution yazan yerler sizin o ekenlerdeki motor adım sayınız olcak
    altta endstop sekmesinde always check...yazan yerde tik kaldırın
    next step dediniz tekrar

tempurate kısmında

headbedi aktif edin eğer kullanıyorsunuz(Enable heated bed support)
    tekrar next diyin features kısmını geçin next step user interface lcd ekran kısmı

burda ufak ekranlardan kullanıyorsanız benim samrtcontroller form reprap secin
    yazılar hızlı diyosanız Encoder Speed kısmından slow yapın
    ekranı kullanırken ses çıkmasını istiyorsanız Enable beeper tik koyun sonra printer name printer company e yazıcı isminizi yazın download sekmesinden ilk seçenekle fw yi indirin

arduino ya attıktan sonra repetier host programına girin (http://www.repetier.com/download-now/) burda en üstteki seçenek indirin kurun eğer yüklü değilse

sonra repetier programında yazıcı ayarları kısmından bağlantı hızını 115200 seçin port kısmın auto yapmanızı önermem bende hata veriyor zaten pcde 3 usb soketim boş onların com noktasınıda öğrendim aygıt yöneticisinden com noktanıza bakıp onu seçin kaydedin başlan diyin geçmiş olsun :)
    ustam eline sağlık bu şekide yaptım alt katogorilere girilmiyor onu nasıl yapacaz ustam
  • Alt kategoriden kastiniz neresi anlayamadim
    tusa basılı tutunca bu ekran çıkmıyor (ing olarak )
  • Peki hic yazi cikiyor basmadan once birde bu menu galiba marlinin repetier menusu farklidir
    bu kadar çıkıyor yazıcı ayarlar yerine girilmiyor ustamrepetiar menusu nasıl oluyor böyle bir şey yokmu
  • Bu resim yeniyse

Extruder thermistor sorununuz var
    Turkcelestirme kisminda fwye sorun vermis olabilirsiniz ing kullanin zaten basit kelimerler ille turkce dersenjz yarin upload yaparim
    ustam denemek amaçlı bu çalışsın gerisi hikaye menuleri olsun adam akıllı çalışsın yeterustam kartlar bunlar marlin yükleyince olmuyyorustam marlin yükleyince böyle oluyor
  • Sanirim marlinde kullanilan ekran secimi sizinkiyle uyusmamis (yanlis olabilir)

Siz anlattigim gibi deneyin olmazsa yarin kendi fw mi size yolliyim bende ayni ekrani kullaniyorum
    ustam çoook iyi olur makina yattı firmware bekliyorr
  • ben repetierden firmware i ayarlayıp yükledim. lcd yi de smartconroller seçtim fakat durum ekteki gibi
  • Ekranın arkasındaki contrast ayarını değiştirmeyi denediniz mi ?

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.