frame

Isitma problemi

Arkadaslar merhaba,
Extruder da isitma problemi yasiyorum. Bugun baski sirasinda birden extruder sogudu ve isitmayi kesti. Cihazi kapatip actim preheata aldim ancak termometrr hic yukselmedi, hotend isinmadi haliyle.
Kartta kirmizi isik yanmaya devam ediyor ama isinma yok. Yeni bir isitma bobini taktim hala ayni.
Nasil cozebilirim?

HTC Desire 820 cihaz?mdan Tapatalk kullan?larak gönderildi

Yorumlar

• Ön ?s?tmay? acinca cikis gerilimini olcermisin. Cikista 12v olcuyormusun.
  • hacibothacibot Abbas Geliştiricisi
    Power supply s?k?nt? olabilir , thermistörde olabilir, ?st?c? kartu?ta olabilir. Ramps'te olabilir. Çok ihtimal var.
  • power supply saglam, termistörü ve ?s?t?c? blocklar?n yede?ini takt?m bunlarda OK. galiba problem rampsta yeni makineler için ald???m rampslardan birini tak?cam. Peki bu haz?rdaki ramps ta ne problem ward?r belki de?i?tirebilirim tamir edebilirim?
  • Hocam pek fikrim yok ama rampsdeki sorun mosfetlerdedir yada mosfet yak?nlar?ndaki dirençdedir yada daha basit bir so?uk lehim vard?r klemensi s?karken k?r?lm??d?r
  • Ramps teki extruder thermistorunde sorun olabilir bendede hemenbhemen aynibsorun vardi 2.extruder thermistoru nu 1.ninkine taktim 2.yi zaten kullanmiyorum duzeldi

Edit thermistor degil yav kafa gitti transistor

Bir Yorum Bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.