frame

Sla Printer Hk.

kdrsrnkdrsrn Yeni Üye
kategorisi Genel
Arkadaşlar Merhabalar,

Ben Kadir Antalya da yaşıyorum. Özgür hocamın sayesinde bir Sigma3d Sahibi oldum. Ama herhangi bir baskı aldığımda iç kesimlerde kalıntılar kalıyor. Geri çekme ayarıyla (Retraction) oynamama rağmen azaldı zama sonuca ulaşamadım. 5 saat baskı alıyorsam 45 dakika elimde maket bıçağı temizlemeye uğraşıyorum smile.gif ınternette araştırma yaparken bu sorunun sorun olmadığı yazıları inceledim toz uv ve reçine ile baskı alanlara baktım ama reçine hariç diğerlerini evde yapamam imkansız gibi geldi.

Sla 3b yazcıları incelediğimde benim yaşadığım sorunların olmadığı ve çözünürlülüklerinin daha yüksek olduğunu gördüm. Bu yazcılarla ilgili araştıma yapan çalışması olan varmı yada bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yazabilirmi.

ınternette araştırdığımda recine fiyatları kullandığımız Abs Pla ya göre daha pahalı.
Sla dan cıkan ürünün dayanıklılığı konusunda bir bilgi bulamadım.

Bilgi konusunda destek olursa yapmayı bile düşünüyorum fazla 3B yazcıdan zarar gelmez biggrin.gif

Yorumlar

• dgsbsbgdgsbsbg Administrator
    bir arkadaşım var ona bi ulaşayım o yapmıştı
  • merhaba https://www.facebook.com/profile.php?id=...45&fref=ts
    özgur kınay adlı kişi bu işi yapmaktadır yukarıda facebook adresi var

fdm yazcı yapmak ıcın yardımcı olurm teknık destek olarak
  • kdrsrnkdrsrn Yeni Üye
    merhaba https://www.facebook.com/profile.php?id=...45&fref=ts
    özgur kınay adlı kişi bu işi yapmaktadır yukarıda facebook adresi var

fdm yazcı yapmak ıcın yardımcı olurm teknık destek olarak

Zaten şu anda mevcut olarak bir yazıcım var sadece eriyiğin nozul hareketiyle pislik çapak bırakması ve bazı noktalarda temizlemenin zor olması nedeniyle sla printer a merak sardım. Sla da lazer atış yaptığı için herhangi bir çapak pislik olmuyor ve daha net hatlar elde edilebiliyor. Tek sıkıntı şu anda benim için dayanıklı mıdır?
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    capak olayı retrack ooze vs ayarlar ile düzelir bu güne kadar kullandığım hiç bir printerde capak temizlemek zorunda kalmadım
    BTW çapakdan kastın destek parçalarını temizlemek ise o kaçınılmaz..

kullandığım printerler;
    prusa
    printrbot
    abbas
    u-cube(homemade)
    up plus 2
    ahmet abı abbastana raftı sokemıyorum =D bana bı yardım edermısın
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    s3d demi bu sorun

evet ise....
    birde böyle dene
    raft parcaya felaket yapısıyor nozzle hotend degıstı bende gecen gun 05 yaptı fatıh abı ondan sonra raftı sokemez oldum =D
  • kdrsrnkdrsrn Yeni Üye
    ta1dr yazdı:
    capak olayı retrack ooze vs ayarlar ile düzelir bu güne kadar kullandığım hiç bir printerde capak temizlemek zorunda kalmadım

kullandığım printerler;
    prusa
    printrbot
    abbas
    u-cube(homemade)
    up plus 2

Valla hocam denemediğim ayar kalmadı. Cura v15.02 kullanıyorum. Benimde baskı alıp da temizlemediğim cıktı yok. Destek parçalarını kastetmiyorum. Mesela 2 3 ayrı yükselti var birinden birine geçerken girerken yada o konumdan ayrılırken kalıntı bırakıyor ince parçalarda temizlerken kırılıyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    cura ya camur atmadan önce
    eger nozzle sıcaklıgın cok yüksekse aynı yeyi yapabilir..
    ama;
    cura yerine slicer3 veya kissiler dene.. cura yı ben begenmiyorum yaptıgın ayar vs cok tutmuyor
    yaşadıgım bir örnek vereyim bir kare parcada ortada 5 mm delik vardı bastım ortalama 45 dak süren bir işti delik çapını 6mm yaptım yeniden slice et dediğimde baskı süresi 10 dak hesapladı herhalde yanlış hesapladı dedim ve bastım basmaz olaydım tamamen içi boş anlamsız birşey basmaya başladı ve o zaman sildim cura yı..

kisslicer download

https://www.dropbox.com/sh/3evahzu5gfelpte/AABau30kpAP2BEY1tffRFeGZa?dl=0
    karaciwciw yazdı:
    raft parcaya felaket yapısıyor nozzle hotend degıstı bende gecen gun 05 yaptı fatıh abı ondan sonra raftı sokemez oldum =D

bir örnek alayım..
  • kdrsrnkdrsrn Yeni Üye
    ta1dr yazdı:
    cura ya camur atmadan önce
    eger nozzle sıcaklıgın cok yüksekse aynı yeyi yapabilir..
    ama;
    cura yerine slicer3 veya kissiler dene.. cura yı ben begenmiyorum yaptıgın ayar vs cok tutmuyor
    yaşadıgım bir örnek vereyim bir kare parcada ortada 5 mm delik vardı bastım ortalama 45 dak süren bir işti delik çapını 6mm yaptım yeniden slice et dediğimde baskı süresi 10 dak hesapladı herhalde yanlış hesapladı dedim ve bastım basmaz olaydım tamamen içi boş anlamsız birşey basmaya başladı ve o zaman sildim cura yı..
    kisslicer download

https://www.dropbox.com/sh/3evahzu5gfelpte
    Nozul ısısıyla da çok oynadım ama ortalama 215-225 arasında kullanıyorum.
    kisslicer de hangi sürümü kullanmamamızı önerirsiniz hocam en kararlısı hangisidir.
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    s3d yi tavsiye ederim ama once baska slicer ile dene kisslicer kullan satin almana gerek yok pro sadece birden fazla extruder kullaniyorsan lazim
    dropbox da en son olan 1.5 220 vardi onu deneyebilirsin

Custom 3D printer design
    3D printer hospital
    http://www.ta1dr.com
  • kdrsrnkdrsrn Yeni Üye
    21f583c29cb7b00f4b121553558fee61.jpg resimde var hocam mesela yaşadığım sıkıntı. Katman 0.2 hız 35 ısı 215-70 flow %95 retraction %30 5mm ve tablanın her noktası nozul ile neredeyse sorunsuz sıfırlandı. Programı indirdim biraz kurcalayıp yazarım sonucu.Bu arada teşekkürler hocam.
    Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Yeni Üye
    mrb.sla yazıcı çıktısı
  • alpertungaalpertunga Yeni Üye
    ta1dr yazdı:

kullandığım printerler;
    prusa
    printrbot
    abbas
    u-cube(homemade)
    up plus 2

Retraction vs ayarlarla ilgili bir ekran görüntüsü paylaşırsanız makbule geçer. Çapak olayı az da olsa mutlaka oluyor bende de. (Simplify3d)
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    ok ogleden sonra atolyede olacagim...printer nedir flament nedir bunlarida yazarsan iyi olur

Custom 3D printer design
    3D printer hospital
    http://www.ta1dr.com
    Printer sigma 3d
    Filament pla ( 3d-printercenter ) 190 - 65 derece
    Çapaklar az fakat gene de baskıdan sonra çapak temizliği gerekiyor.
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    ben ABS kullanıyorum fakat bir dönem abbas printer ile PLA kullandım onun ayarları ekte...
    s3d ayarimi bu abi pla icin
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    aynen evet
    ta1dr yazdı:
    ben ABS kullanıyorum fakat bir dönem abbas printer ile PLA kullandım onun ayarları ekte...

Teşekkür ederim. Makbule geçti.
  • Konu yine fdm e dönmüş

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.