frame

Hangi Ultimaker Modeline Sahipsiniz?

iSuatiSuat Yeni Üye
kategorisi Ultimaker
Ultimaker original plus

Yorumlar

• ta1drta1dr Bilir Kişi
    valla bende yok..
    kulland???m printerleri merak edenlere
    prusa
    printrbot
    abbas
    u-cube core xy (homemade )
    up plus 2
  • iSuatiSuat Yeni Üye
    Ultimaker konusu alt?na o yüzden yazm??t?m
  • dgsbsbgdgsbsbg Administrator
    ben orginal dusunuyorumda nasil merak ediyorum baska makina kullandinizmi yoksa sadece ultimaker mi kullandiniz
  • iSuatiSuat Yeni Üye
    Gerçek anlamda ilk 3D yaz?c?m 15 gün oldu alal?. ?lk kullan?c? olarak baz? s?k?nt?lar? var hiçbir e?itim almad???m için baz? problemler de ya??yorum. Mesela Z eksenini ne kadar kalibre edersem edeyim havadan ba?l?yor herseferinde yap??mama nozzle a filament dolanmas? sorunu ya??yorum. Nozzle fan? kesinlikle yetersiz fan olmayan taraf di?er taraftan daha kalitesiz ç?k?yor. E?itim için gitti?imde umar?m bu sorunlar?m? çözerim. Onun d???nda 12 saatte kendim kurdum baya iyi bi?ey kullan??l?, basit. Cura dan memnun de?ilim detek yap?s? konusunda çok yetersiz ama basitli?i yüzünden b?rakam?yorum.
    karaciwciw yazdı:
    ben orginal dusunuyorumda nasil merak ediyorum baska makina kullandinizmi yoksa sadece ultimaker mi kullandiniz
  • KonyahmetKonyahmet Yeni Üye
    karaciwciw yazdı:

Firmwareyi sizmi haz?rlad?n?z yoksa haz?rm? geldi? Z ekseni a?a?? inip s?f?rlad?ktan sonra yukar? ç?k?p bir miktar filament b?rak?yor, e?er z ekseninin bo?taki h?z? ve/veya ivmelenmesi yüksekse yukar? ç?k?p a?a?? inerken motor ad?m kaç?r?p farkl? bir noktadan bask?ya ba?layabiliyor.
  • iSuatiSuat Yeni Üye
    Konyahmet yazdı:
    karaciwciw yazdı:

Firmwareyi sizmi haz?rlad?n?z yoksa haz?rm? geldi? Z ekseni a?a?? inip s?f?rlad?ktan sonra yukar? ç?k?p bir miktar filament b?rak?yor, e?er z ekseninin bo?taki h?z? ve/veya ivmelenmesi yüksekse yukar? ç?k?p a?a?? inerken motor ad?m kaç?r?p farkl? bir noktadan bask?ya ba?layabiliyor.

Firmware cura y? kuruna otomatika at?l?yor. Hareketleri baya stabil tur atlatt???n? zannetmiyorum ya da farketmedim bence z switchimde bi sorun var 3d haz?rlanm? bi z switch düzenleyicisi var ondan yap?p bir de öyle deneyece?im.
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    ilk katman yüksekli?ini cura dan kaç ayarlad?n?z ?
    eger end stop u tam ayarlad?ysan?z ve tabla kalibrasyonuda tam ise sorun first layer yüksekli?indendir.
  • iSuatiSuat Yeni Üye
    Alt üst kal?nl??? 0.6 olarak ayarl? bir de destek çizmesine ra?men bask?da o destekleri koymama gibi bir sorun ya??yorum
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    cura degilde baska slicer denedinmi... cura bazen sacmaliyor bende benzer sorunlar yasadim sonra bir dahada cura kullanmadim

Custom 3D printer design
    3D printer hospital
    http://www.ta1dr.com

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.