frame

CraftWare

dgsbsbgdgsbsbg Administrator
kategorisi CraftWare
[size=large] Program? inceledim gerçekten güzel oldu?unu dü?ünüyorum sizde bi deneyin support olay?n? be?endim buradan indirebilirsiniz.ücretsiz bir program kolay gelsin herkeze:cool::cool:
[/size]

Yorumlar

• HakkiEserHakkiEser Yeni Üye
    Ücretsiz olmas? ve destekler.... :) ayr?ca ön izlemeler çok iyi .... karaciwciw güzel bir ayar payla??rsan sevinirim.
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    varm? deneyen ?
    a-) var ama "niye yazay?mki" modunda
    b-) yok...
    c-) hepsi

bence c...

son zamanlarda dikkat ediyorum soruyu sor cevab? al ve ortadan kaybol...
    arkada? bir?ey sordun biride sana cevap yazd?yla öneride bulunduysa te?ekkür etme sonucu yaz
    bir ba?ka arkada??nda ayn? sorunla kar??la??rsa çözüm bulsun..
  • dgsbsbgdgsbsbg Administrator
    dogru diyosun abi sonuca ulasiyor bazilarida napcan ogrencek herkez forum kullanmaya aliskin olmayanlarda var ben biraz bakiyorum cozmeye calisiyorum hepbirlikte bakariz bence guzel program doye paylastim abi ozelliklede bi sen baksan sen prof sun sonucta

Nozzle lar? Çektik Ate? Ediyoruz
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    üretti?i g kodu inceledi?mde anlam veremedi?im bir e-.0xxx degerleri varraft ile denedi?imde bu degerleri vermedi bakal?m ne olacak sonuclar 1 saat sonrayok pes ettim...belki sonra
  • ahmet__01ahmet__01 Yeni Üye
    Videoda cok guzel gorunuyor paylasan arkadasa tesekkurler. Yarin hemen bir yoda basayim paylasayim :)

Bu arada bahsi gecen olaya katiliyorum once soruyu sorup cevabi alip bir sekilde sorunu halledip nasil cozdugunu anlatmayan arkadaslara bende cok kiziyorum lutfen nasil cozdugunuzude yazin yeni gelen/ ayni problemi yasayan insanlarda faydalansin.
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    biraz fazla bug var gibi geldi bana
    raft yuksekliklerini katman yuksekligine ekliyor en son raft ile obje mesafesini 300micron oksun diyorum program 300 + 200micron layer yuksekligini topluyor ve 500microndan baskita basliyor keza raft ile first layerda karisiyor sonucda tablaya yapisnayan bir raft rafta yapismayan bir baski...

Custom 3D printer design
    3D printer hospital
    http://www.ta1dr.com
    ta1dr yazdı:
    biraz fazla bug var gibi geldi bana
    raft yuksekliklerini katman yuksekligine ekliyor en son raft ile obje mesafesini 300micron oksun diyorum program 300 + 200micron layer yuksekligini topluyor ve 500microndan baskita basliyor keza raft ile first layerda karisiyor sonucda tablaya yapisnayan bir raft rafta yapismayan bir baski...

Custom 3D printer design
    3D printer hospital

Aynen dedi?iniz gibi çok problem var raft yada skirt ekleyince iki uzunlu?u üst üste ekleyip öyle bas?yor ve destek parças? ekleyince destek üst birle?im noktas?n?n bitiminden sonra komple bask?y? bir miktar havaya al?yor. Daha beta ilerde güzel bir?ey olur insallah, print ekran?n? da be?enmedim o da düzelecektir.
    abbas icin ayar yaptiysan banada atarmisin abi deniyim bende bi karistircam proje ciziyorumda vakit bulamadim

Nozzle lar? Çektik Ate? Ediyoruz
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    hic deneme bence...

Custom 3D printer design
    3D printer hospital
    Ben dün güzel bir ç?kt? alabildim. destekler kolay sökülebiliyor. ayar dosyas?n? payla??yorum import edip kendinize göre güncellersiniz.

ayr?ca craft' ?n option bölümüde çok önemli saçma sapan noluyor ya dememeniz için slice lamadan önce yaz?c? ayarlar?n? yapman?z laz?m... option bölümünün resminide koyuyorum...

Craftware export dosyas?

Ayr?ca destekler konusunu biraz daha açmak istiorum her bir deste?in kal?nl???n? istedi?iniz gibi ayarlayabiliyorsunuz yani. her destek birbirinin ayn? kal?nl?kla olacak de?il. kal?n ve seyrek destekler oldukça kolay sökülebilirken, ince ve s?k destekler çok zor sökülüyor. "auto generate support özelli?ininide e?imi 80 derece" olarak ayarlay?p destek kal?nl???n?da 0.8mm yapt???n?zda çok zor bölgelere bile deste?i otomatik koyuyor. be?enmedi?iniz destekleri silebilir deste?e yaslanm?? ba?ka bir destekte koyabilirsiniz.

yaz?c?y? ba?layabildim ama komut gönderemedim oras? çok kötü malesef en iyisi gcode' u manuel vermek....
  • hacibothacibot Abbas Geliştiricisi
    Slic3r ile devam ediyorum.
    HakkiEser yazdı:
    Ben dün güzel bir ç?kt? alabildim. destekler kolay sökülebiliyor. ayar dosyas?n? payla??yorum import edip kendinize göre güncellersiniz.

ayr?ca craft' ?n option bölümüde çok önemli saçma sapan noluyor ya dememeniz için slice lamadan önce yaz?c? ayarlar?n? yapman?z laz?m... option bölümünün resminide koyuyorum...

Craftware export dosyas?

Ayr?ca destekler konusunu biraz daha açmak istiorum her bir deste?in kal?nl???n? istedi?iniz gibi ayarlayabiliyorsunuz yani. her destek birbirinin ayn? kal?nl?kla olacak de?il. kal?n ve seyrek destekler oldukça kolay sökülebilirken, ince ve s?k destekler çok zor sökülüyor. "auto generate support özelli?ininide e?imi 80 derece" olarak ayarlay?p destek kal?nl???n?da 0.8mm yapt???n?zda çok zor bölgelere bile deste?i otomatik koyuyor. be?enmedi?iniz destekleri silebilir deste?e yaslanm?? ba?ka bir destekte koyabilirsiniz.

yaz?c?y? ba?layabildim ama komut gönderemedim oras? çok kötü malesef en iyisi gcode' u manuel vermek....

Bask?n?z? payla??rm?s?n?z özellikle destek olan yerlerin görselini.
    ahmet__01 yazdı:
    HakkiEser yazdı:

Craftware export dosyas?

Bask?n?z? payla??rm?s?n?z özellikle destek olan yerlerin görselini.

Ak?am eve gidince art?k...
    merakla bekl?yorum bende
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    print olayi kendi markasina ozgu..
    bende denedim olmuyor

Custom 3D printer design
    3D printer hospital
    yani mak?naya özgü bi program diyorsun abi
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    aynen öyle benim makinada repetier var baglamd? ama manuel bir komut kabul etmiyor veya buttonlar?da bir i?e yaramad?n..
    o zaman sonucumuz program ?uanl?k duzgun b? sek?lde cal?sm?yor demekt?r herkeze tesekkurler konu kapanm?st?r

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.