frame

Tabla sorunu

AVCIAVCI Yeni Üye
merhaba arkada?lar
tablam? yeni ba?lad?m ancak repetier tabla ?s?n?yor demesine ra?men ?s?nm?yor. direk 12V ba?lad?m ?s?nd?. rampsin tabla ç?k???n? multimetre ile ölçtüm de?er 0 ama kontrol kalem yan?yor. tablan?n lehim k?sm?da ayn? durumda. acaba yaz?l?msal bir durum mu var diyorum ama öyle olsa repetier neden tabla ?s?n?yor desin?

Yorumlar

• dgsbsbgdgsbsbg Administrator
    @hacibot @ta1dr @fatih ejder belen 3d
  • hacibothacibot Abbas Geliştiricisi
    Cihaz nedir ? Güçkayna?? nedir ? do?ru ba?lad?n m? ? Thermistör ba?l? m? düzgün ölçüyor mu ?
  • AVCIAVCI Yeni Üye
    prusa i3 dogru bagladigima eminim termistorde çal???yor elimi koydugumda yükseliyor derece.
  • Casper2323Casper2323 Yeni Üye
    Termistörün ar?zal? olabilir. Yedek varsa bi deneyin cunki termistör olmasa tabla cal?smaz.
  • AVCIAVCI Yeni Üye
    Termistor çal???yor direk 12V baglayinca s?cakl???n yükseldi?ini gorduk ve dedigim gibi elimi tutuncada yükseliyor.mosfetin bozuldu?unu dü?ünüyorum hic bir direnc göstermiyor.
  • mosfetin ar?zalanma olas?l??? var onu bir avometreyle ölç hala sorun varsa kart üzerinde tablaya ait olan malzemeleri kontrol et dirençleri vs.
    en sonda arduino ile termistörün pinleri aras?nda ba?lant? varm? yani bask? devrede kopukluk felan varm? onu kontrol et

Bir Yorum Bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.