frame

Core XY Firmware

RamspowerRamspower Üye
kategorisi marlin
Arkada?lar merhaba;

UM2 kurdum bir tane ve corexy için uygun bir firmware ar?yorum. Önerileriniz nedir? veya burada benimle payla??rm?s?n?z? veya;
Sigma için kullanmakta oldu?um marlin firmware i direk bu cihaza kursam ve z motorunu karta ters taksam veya yaz?l?mdan ters çevirsem yeterli olurmu?

Yorumlar

• hsynzgnhsynzgn Yeni Üye
    kartezyen sistemdeki yaz?l?m. olmaz. çünkü corexy tek eksende hareket için çift motor çal??t?r?yor. marlinde seçebiliyorsun san?r?m. 2015 marlinde gözüme çarpm??t?, fazla detay veremiyorum ?u an malesef.
  • Hocam reprap forumda okudu?uma göre, marlinde core xy ile ilgili bir sat?r varm??. Onun ba??ndaki "//" leri kald?r?nca ek bir ayar yapmadan çal???yormu?, ancak x-y motorlar?ndan sadece biri bazen homing yap?yormu?. ADam bu sorunu da termistörünü falan komple ba?lay?nca a?m??. San?r?m tüm ba?lant?lar tamam olduktan sonra sa?l?kl? çal???yormu?. Bu arada z motor kablolar?n? ters ba?laman?za da gerek yok, yaz?l?m içinde reverse direction sat?r? var aktif ya da inaktif edin istedi?iniz yöne döner. Denerseniz lütfen bilgi verin.
  • firmware ile de?i?iklik yapmadan sistem çok güzel çal??t? sadece conf.h da 1_ED0'? false yap?p ters çevirdim extruder motoru düzeldi. bunun d???nda as?l problem. MKS Gen-2Z V1.1 kart?n (arduino mega 2560) lcd i tak?nca ekran mavi olarak kal?yor. Kendi cihaz?m?n lcdsini takt?m gene ayn?. Sonra kendi ramps1.4 ümü takt?m gene ayn?. Suan mavi ekran problemi ile ugras?yorum nas?l çözebilirim?
  • smericsmeric Yeni Üye
    Marlinde Configration.h dosyas?nda

// Uncomment the following line to enable CoreXY kinematics
    // #define COREXY
    sat?r? var // lar? kald?r?rsan corexy olarrak çal???r.. tek ba??na bu yeterli de?il tabi her?eyi düzenlemen gerekmekte. ayr?ca her dikdörtgen sigma kasa CoreXy demek degildiryani tek kay??ta 2 eksende hareket verebiliyorsa biz corexy diyoruz. yani cift kay??la x ve y eksenini ayr? ayr? hareket ettiriyorsa sistemin kartezyenden fark? yoktur.

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.