frame

Extruder sorunu

kursatakakursataka Yeni Üye
kategorisi Extruder
Merhaba arkada?lar;
Ben kartezyen tipi bir yaz?c? yapt?m. Firmware Arduinoya ya yükleyip Repetier de ba?land?m. X,Y ve Z eksenleri sorunsuzca çal??makta fakat eztruder motoru çal??m?yor. RAMPS için test program? yükledi?imde bütün motorlar gayet mükemmel çal??makta, fakat yaz?c? program?n? yükledi?imde üç eksen manuel de çal???rken extruder yine çal??m?yor. Bu sorunu nas?l çözebilirim?

Yorumlar

• ta1drta1dr Bilir Kişi
    nozzle ?s?t?yormusun ?
  • ?lk çal??t?rd???mda ?s?tm??t?m ama çal??mad?. (Belki termistörde sa?l?kl? ölçmemi? olabilir) Nozzle ?s?nmadan hareket ettirmek istiyorum. Acaba bir yolu var m?d?r?
    Te?ekkürler..
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    ?s?tmadan hareket etmez fakat fiemware den extruder minimun temparature de?erini s?f?r yaparsan cal???r fakat flamet tak?l? olmas?n
    bu arada sürücü ak?m ayar? vs kontrol etmeyi ihmal etme
  • Extruder s?cakl??? 150 dereceyi geçince çal??t?. Te?ekkürler..
  • extureder ?s?tmadan harektettire bilrsin, M302 kodu ile
  • Merhaba verdi?iniz kod örne?i gibi kodlar?n anlamlar?n?n yaz?l? oldu?u bir kaynak var m? ? 3d yaz?c? için.
  • mervemerve Yeni Üye
    Merhabalar, bende 3d yaz?c? ile u?ra??yorum. Elimde end stop ?s?t?c? yatak ve hotend e ait ?s?t?c?lar ve termistörler bulunmamaktad?r. t0'a pot ile direnç ba?lad?m. 97 derece olarak alg?lad? ve yaz?l?mdan ve repetierden varsay?lan s?cakl??? 97 yapt?m yinede herhangi bir dönü? elde edemiyorum. M302 kodunu bendeki repetier görmüyor. arduino da repetier.ino yüklü marlin kodlar? de?il onuda belirteyim. Yard?mc? olabilir misiniz bana? ?imdiden te?ekkürler.
  • hacibothacibot Abbas Geliştiricisi
    Ne yapmak istedi?inizi anlamad?m.

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.