frame

Marlin 2 stepper glcd ile hareket ettirmek istiyorum!

reshootreshoot Yeni Üye
kategorisi marlin
Merhabalar arkada?lar.Size bir sorum olacakt? yard?mc? olursan?z sevinirim ve ?imdiden te?ekkür ederim.

RAMPS 1.4 kontrol kart?, Arduino Mega DRV8825 sürücüler GLCD 128*64 ekran ve 2 adet step motorum var.Marlin yaz?l?m?n? denemek istiyorum.Fakat tam olarak nas?l yapaca??m? bilmiyorum Marlin test kodu var onu yüklersek ekran aktif olmuyor san?r?m.Ben ise baz? videolardan izledi?im kadar?yla yapmak istedi?im ?u ekrandan 2 adet motora komut göndererek hareket ettirmek istiyorum.Bunun için test kodu tarz? bir?eymi kullanmam gerekiyor.Yoksa Marlin yaz?l?m?n? en ba??ndan itibaren configure mi etmem gerekiyor e?er bunu yaparsamda sistemde ba?ka hiç bir?ey olmad???ndan tam anlam?? de?ilim yani 2 motor ekran hariç hiç bir?ey ba?lam?yaca??m bunu hangi yolla yapabilirim.Marlin yaz?l?m?n? di?er özellikleri deaktif ederek kullanmam m? gerekiyor yoksa ba?ka bir?ey mi bana yol gösterebilecek olan bir arkada? var m??

Yorumlar

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.