frame

Prusa mendel i2 extruder sorunu

togitogitogitogi Yeni Üye
Makinemi daha yeni toplad?m.Kalibrasyonunuda yapmad?m henüz fakat manuel flament almada sorun yokken repetierhost ile ç?kt? al dedi?imde extruder çok h?zl? dönüyor ve pla flament üzerinden tra?lan?yor dolay?s?yla besleme yap?lam?yor.Marlin dosyas?ndan extruder h?z?n? dü?meme ra?men repetierhostta (slicer3 ile dilimliyor) çok h?zl? hareket ediyor.

Yorumlar

• togitogitogitogi Yeni Üye
    Kalibrasyonunuda(x,y.z) yapt?m henüz fakat extruder flamet tra?lama problemim devam ediyor
  • hacibothacibot Abbas Geliştiricisi
    resim video payla?ma ?ans?n var m? ?
  • Di?li oranlar?n? do?ru hesaplad?n m?? Ekstruder ad?m say?s?n? büyük seçmi?sen h?zl? dönebilir. bir kontrol et istersen.
  • togitogitogitogi Yeni Üye
    Extruder h?z? ne olmal?.Repetier ile test ediyorum(kalibrasyon) flament ak??? mm olarak normal gibi.
    Prusa mendel i2 için standart olan Wade gear extruder kullan?yorum.Bu extruder için standart bir h?z de?eri yokmudur?
  • Ayni sorunu yasadim manuelde sorun yok print esnasinda a, gidiyor ya da hic gitmiyor. Benimkinin sebebi su cikti step motora bagli disli yer yapmis motor mili dislinin icinde donuyor. Yeni disli bile basacak kadar yazmiyordu ben de japonla yapistirdim tas gibi oldu.

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk
  • Deneyece?im te?ekkürler...
  • Bu arada siz hangi model extruder kullan?yorsunuz?
  • Wade geared

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk
  • hacibothacibot Abbas Geliştiricisi
    Hobbed bolt mu kullan?yorsun A4988 için 600-620 filan olmal? .
  • Oda var ama ?u an MK8

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.