frame

Nozzul S?cakl??? Kalibrasyonu

mekanikbotmekanikbot Yeni Üye
Merhaba, bir sorum olacak kendi yapt???m 3d yaz?c?da nozzel 175 C ?s?nmas?n? istedi?im de (fans?z) 175 C ula??yor fan? çal??t?r?nca 150 C de kendini sabitliyor. neden olabilir. bir bilginiz varm??

Yorumlar

• hacibothacibot Abbas Geliştiricisi
    Fan çal??t?r?nca ne demek ? Hangi kart? kullan?yorsunuz. Sistemizin bir resmini koyabilirseniz fikir edinelim.
  • reprap 1.4 arduino mega 2560 kart sistemi kullan?yorum. ben ak?am bir videosunu çekip burada payla??cam
    Fan otomatik çal??m?yor mu ? Fan nereye takt?n?z ?
  • fan otomatik çal???yor ama daha sonra istenilen s?cakl?k h?zla dü?üyor ( örnek: s?cakl?k 175 C iken fan otomatik çal???nca 150 C ye ye h?zla dü?üyor) buda filementin erime s?cakl???n?n alt?nda oluyor ve nozzul t?kan?yor
    thermistor de s?k?nt? var kütüktede olabilir. ayr?ca 220 dene bakal?m kaça dü?ecek ?s? neden birden dü?sün
  • thermistor oldu?unu sanm?yorum birden fazla thermistor denedim ayn? sorun var. s?cakl?k sadece fan? çal??tr?nca dü?üyor

Power suppl: Power: 200W; Input voltage: 110 / 220V +/- 15%; Output: 12V 17A sorun bu olabilir mi? ?imdi akl?ma geldi ama sizede sormak istedim olmas? gereken Power supply nedir sizce?
    Merhaba ,

Is?t?c? tabla kullanm?yorsan 12V 5A yeterlidir. E?er kullan?yorsan 12V 20A ( 17-18A s?n?r ) yeterlidir. Ama ramps 2 çift giri? ba?laman laz?m. Bu konuda payla??m yapm??t?m.http://3dyazicidestek.com/konu-3-boyutlu-yazici-icin-nasil-bir-guc-kaynagi-secmeliyim.html
  • Olmad? hocam. sorunu çözemedim bir videosunu çektim belki çözüm için yard?mc? olabilir

video da göreceksiniz fan? çal??t?r?nca s?cakl?k dü?üyor kapat?nca yükseliyor bu sorun bask? almaya çal??t???mda da oluyor s?cakl?k h?zla dü?üyor ve nozzul t?kan?yor
    Ramps ba?lant? fotosunu yollarm?s?n Fan? kaça takt?n ?D9 de?il mi ? Sen s?cakl??? 200 secince otomatik fan çal?l?m?yor mu zaten ?
  • Evet D9 ba?l? 200 C gelince otomatik çal???yorD9 ba?l? Marlin yüklü PLA seçince ?s?tmaya ba?l?yor ve fan oto çal???yor fakat benim istedi?im s?cakl??a ula?m?yor vede manuel olarak çal??t?r?yorum nozzulu ?s?t?yorum fan? açmadan 190 C ye, istenilen s?cakl??a ula??nca yazd?r diyorum fan? otomatik aç?yor fakat s?cakl?k h?zla dü?üyor 190 C sabit kalm?yor ve bu arada ?s?t?c? pim sürekli istenilen s?cakl??a gelmesi için ?s?t?yor fakat olmuyor. çözemedim sorunu

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.