frame

extruder motoru geri dönmüyor titriyor. sadece ileri dönüyor

arkada?lar yaz?c?m çok güzel çal???yordu. extruderdeki büyük di?li çal???rken s?k??t?. (prusa i3 steel)
sorun ondan sonra ç?kt? anlayamad?m nedenini.
extruder step motoru bir türlü geri dönmüyor titreyip ?s?n?yor. ileri dönmede s?k?nt? yok. filamenti geri çekemiyor. repetierde nas?l bir ayar yapacam.
yada donan?msal nas?l bir soru vard?r.

youtube ekledim.videosunu
yada sürücü sorunu yok. de?i?tirdim yine ayn?. yaz?l?mda birsey de?i?tirecem ama ne.
repetier fireware kullan?yorum.

Yorumlar

• video gizli oldugu için göremiyorum
  • kusura bakma. cepten yüklerken o ?ekilde olmu?. farkedemedim.
    ?imdi seyredebilirsin.
    yorumlar?n? bekliyorum.
  • extruder motoru 180 derecen?n alt?nda cal?smaz ayr?yetten 4 kablolu motorlarda kablolar?n b?r?nden temass?zl?k kaynaklanab?l?r ve ger? donuste sorun c?kab?l?r.
    b?de kablolar? ters tak?p motoru kontrol et bakal?m ?ler? donerken ters tak?l?nca kablolar ger? donus yapacakm? eger donuste sorun yoksa yaz?l?msal olacakt?r
  • yeni kablo takt?m. sürücüyü de?i?tirdim. derece 200 deydi
    kabloyu terse cevirince bu sefer di?er ileri gitmiyor. tek tarafal? çal???yor. ilginç bir durum var.
  • hacibothacibot Abbas Geliştiricisi
    Ba?ka motoru denedin mi ? Bu motoru X kablusunu tak?nca normal ileri geri çal???yormu? Yada Xmoturuna extduer kablosu ba?lay?nca dönüyormu?
  • motor yada kablo ar?zas? de?il.
    yaz?l?msal bir durum gibi.
    motor tek tarafta titriyor. diger yonde çal???yor. yaz?l?mda filamenti geri çekme ile ilgili parametre hangisidir?
  • feedrate ayarlar?n? de?i?tirdim. 30 ---10 yapt?m düzeldi.
    ayarlar nas?l de?i?mi? anlayamad?m. motor zorlama yap?nca yaz?l?m de?i?irmi? o k?sm?n? anlayamad?m.
    arkada?lara te?ekkür ederim.
  • dgsbsbgdgsbsbg Administrator
    sorun cozuldugunu bildirdiginiz icin ve cevap veren herkese tesekkurler konu kapanmistir

Bir Yorum Bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.