frame

Prusa ı3 usb bağlantı sorunu

PintyPinty Yeni Üye
arkadaşlar merhaba yazıcım usb kabolsunu takınca tanımıyor ama normal lcd den işvel yapabiliyorum.Repetier-Host actığımda bağlan diyorum ve bulamıyr bilgasarım donanımlara giriğimdede gözükmüyor neden kaynaklı olabılır sizce.ıyi forumlar.

Yorumlar

• dgsbsbgdgsbsbg Administrator
    bu tarz sorularin net anlaşılması icin lutfen yazıcının ozelliklerini yazin kart yazilim vs gibi iyi forumlar
  • PintyPinty Yeni Üye
    ramps 1.4 kartım arduino mega 2560(klon) yazılım olarakta
    repetier Programda Repetier-Host kullanıyorum pc den bağlanamıyorum
    IMG-20160131-WA0015.jpgIMG-20160131-WA0010.jpg

- - - Flood Önleme Sistemine yakalandınız :) - - -

• PintyPinty Yeni Üye
  • dgsbsbgdgsbsbg Administrator
    [MENTION=8]hacibot[/MENTION] bi baksana abi
  • hacibothacibot Abbas Geliştiricisi
    Aurdino driverlarını yükledin mi ?
  • Arduino IDE yi kurun hocam.

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • PintyPinty Yeni Üye
    driver dağa önce yüklemiştim çalışıyordu ama ne olduysa şimdi çalışmıyor
    farklı port denedin mi ? farklı bilgisayar ? ben bir müşteriye aurdino tanıtamadım diye cihaz satamamıştım. Adamın usb portları bozuktu almadı.
  • Virüs, ya da yakın zamanda kurduğunuz/kaldırdığınız bir program da port ayarlarını falan bozmuş olabilir.

• PintyPinty Yeni Üye
    uzun süredir herhangi bir program kurmadım port kısmında gözükmüyor arduino
  • Hocam o zaman kartın usb/ttl dönüştürücüsü zarar görmüştür. Başka arduino yüklü bir pcde deneyin, yine tanımazsa kesin atmega16u2 vefad etmiştir. Çalışmasına etki etmez ama usb bağlantısı kuramazsınız.

• Hatta elinizde başka bir arduino varsa (Uno, Mega, Nano) onunla da deneyebilirsiniz. Bunları tanıyıp sizin kartınızı tanımazsa dediğim gibi dönüştürücü zarar görmüş olabilir.

• zekvoszekvos Yeni Üye
    bende de aynı sorun var ılk gun taktım tanıdı ikinci gun taktım kablo ısındı hatta yanıodu. neyse bende anakarttakı soketi degiştirdim ama sorun çözülmedi suan çıktılarımı sd karttan alıyorum ondada zorluk cekiyorum. anlamadığım sadece benım bilgisayarımda kabloyu ısıtıo dıger bılgısayarlara taktığımda hıc bır etkı yok donanım takıldı sesı bıle gelmıo . suan dedım gıbı sd karttan devam .. çözüm yolu bilen varsa sevinirim yazsıın ...
    Kablo ısınıyorsa, usb porta sıkıntı olma ihtimali yüksek. fazla akım çekiyordur. Bir ihtimal aurdino voltaje regulator düzgün çalışmıyor olabilir.
  • Bende bu durumla defalarda karşılaştım özellikle 6 saatlik bir çıktı almaya çalışırken yarısında USB bağlantısı kopunca ve kaldığı yerden USB bağlantısı geldiği halde devam etmemekte ısrarcı olunca insan çıldırıyor ancak size tavsiyem denediğim yöntemlerden biri olan kablo değiştirmeyi deneyin ben bu şekilde bağlantıyı düzgün kurabildim kaliteli kabloyla sorun fazla yaşanmıyor.
  • Arduino klon modeliniz ch340g usb/ttl dönüştürücü mü içeriyor yoksa 16u2 mi? arduinoya başka bir program yüklemeyi deneyin. arduino stk500_recv() programmer is not responding yükleme sırasında bu tarz yada stk500v2 tarzı bir hata alıyorsanız http://www.gammon.com.au/forum/?id=11635 bu linteki adımları takip ederek kartınızı yeniden programlamayı deneyin. Bir adet daha arduino ya ihtiyacınız olacak. Ben bu şekilde program gönderemediğim 1 uno ve 1 mega kartı kurtardım. sorun usb ttl dönüştürücüde ise ch340g için pek yapılacak bir şey yok 16u2 ise çipin tekrar programlanması için yöntemler var şuan hatırlamıyorum. ınternet araştırmasıyla bulabilirsiniz.

Bir Yorum Bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.