frame

MK8 Alüminyum Bowden Extruder

Merhaba;

P3Steel yazıcıda extruder sorunu yaşıyorum. Sorun tam olarak şöyle;

MK8 ve teflon hortum ile filamenti dışarıdan sürüyorum ve motorum filamenti sürmekte güçlük çekip filamenti yemeye başlıyor. Dolayısıyla hotende filament gitmiyor. Bu işlemi elimle yapıyorum oluyor ancak motor başarılı olamıyor.

Hotend sıcaklıK: 205 derece.
Extruder sürücüm: 0.90V
Filament: ESUN
Yazılım: Marlin
841177690_o.jpg

Yorumlar

• Extruder Acceleration/ extruder ivmelenme değerini biraz düşürmenizin faydası olabilir. Bunu marlin/configuration'dan ya da gcode üreten programınızdan da yapabilirsiniz.
    Hatta ilk önce nozzle'ı ısıtıp programdan da ivmelenme/jog konrol hareket değerini düşürüp bir deneyin. Başarılı olursa o şekilde kullanın ve o değeri de marline gömün.
    Bahsettiğim program ayarı simplify3d de mevcut.
    Resimdekiler benim direct drive ayarlarım. Belki işine yarar.
    link1: http://i.hizliresim.com/O7PDvn.png
    link2: http://i.hizliresim.com/zrbMjR.png
  • hacibothacibot Abbas Geliştiricisi
    3mm mi ? 1,75mm çok sıkıntı yaşarsın. Güçlü motor dene . Aman bowden hep sıkıntı zaten.
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    bowden en belalı iş ben neler denedim ne paralar gömdüm olmadı...(1.75mm )
  • techengtecheng Yeni Üye
    Filamentim: 1.75mm.
    NEMA 17 Minebea Step motor

Açıkçası kısa sürede bu kadar hızlı cevap geleceğini tahmin etmedim. ılgi ve alakanız için çok teşekkür ediyorum. Bugün tavsiyelerinizi uygulayacağım.
  • hacibothacibot Abbas Geliştiricisi
    Gel vazgeç yolun başında iken yap direct drive. Minebea hangi motor gözüm 150 gr 550gr kadar nema17 var.
  • techengtecheng Yeni Üye
    hacibot yazdı: »
    Gel vazgeç yolun başında iken yap direct drive. Minebea hangi motor gözüm 150 gr 550gr kadar nema17 var.

Motor tipi: TYPE17PM-K403-02VS
    NO: TOY08-08
    Ağırlık 400-450gr olmalı.

Direct Drive için ihtiyacım olan parçalar nelerdir?

Motoru x eksenine nasıl bağlayacağım? Bilgilendirebilirseniz çok iyi olur.
  • Ben bir tasarım yapmıştım. Biraz torna işçiliği var ama basit. Normalde L Parça ile x taşıyıcısına motor bağlanır. Motorun filamenti süren kısmına da e3d takılır.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bir Yorum Bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.