frame

Baskısını yaptığım ürün tam kapanmıyor. Delikli yüzey çıkıyor

Baskı ayarlarını defalarca değiştirmeme rağmen bir türlü iyi sonuç alamadım. Yüzey beyazdaki gibi delikli çıkıyor ve bazı baskılarda köşeler yukarıya doğru kalkıyor ve yüzey bozuk çıkıyor.

Tam anlamıyla kapalı yüzey elde edemedim.

Cihaz: Konyahmet
200 mikron
0.4 nozzle
S3D dilimleme

IMG-20160125-WA0016.jpgIMG-20160204-WA0000.jpg

Yorumlar

• hacibothacibot Abbas Geliştiricisi
    Doluluğu artır bakalım. %60 dene üst kapatma katmanı 6 yap , öyle dene. Bana extduer hotend bir sıkıntı var gibi geldi ama gcode da da olabilir.
  • Yeni hotend aldım bugün geliyor onunla deneyeyim. Sizce Hotendde mi sorun var yoksa extruderde mi?
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    sanırım ayarlara bakmak lazım resimlerden gördüğün üst katman yok ayarlarda top layer 0 olmasın
  • Aynısının daha kötüsü ve daha iyisi başıma geldi. Bende simplify3d kullanıyorum. Her şeyi defalarca kontrol ettim. sonuç olarak filamentten kaynaklandığına kanaat getirdim. Filament extrude edilirken çapta anlık küçülmeler oluyor. Sanki içinde hava boşluğu varmış gibi. Bunlar da resimdeki gibi yüzey kalitesi gerektiren yerlerde açık oluşturuyor.Renkli olduğu için içini göremedim ama ya hava boşluğu vardı ya da filament hazırlanırken kimyasal karışım bir yerlerde dengesizleşti. Filamenti değiştirip öyle deneyin bir.

Eski G-codeları bazen sağlıklı basmıştı, filamenti değiştirme imkanınız yoksa ya da değiştirmeden önce daha önce aldığınız sağlıklı bir baskının g-codu ile tekrar baskı alın. Sonuç aynıysa filament, sonuç iyiyse simpfly3d yi kaldırıp tekrar kurun.
    Rectilinear infill seçeneğinde iç doluluk da sağlıklı olmaz. Elinizle sökebilirsiniz rahatça katmanları, infill seçeneğini grid yaparsanız daha sağlam iç doluluk oluşur. Ama nozzle ufak hareketlerle parçaya sürtebilir. Bunun zarar vermemesi için simpfiy üzerinden g-code almadan X-Y boşta gezim hızını 2500-2000mm/min değerine düşürebilirsiniz.

Başarılar.

Bir Yorum Bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.