frame

extruder motoru baskıda dönmüyor

mutlumutlu Yeni Üye
kategorisi Genel
kullandığım yazıcı prusa i3 extruder motorum baskı alırken dönmüyor motorda sorun olup olmadığına baktım extrude ve reverse yaparak flamenti itip geri çektirdiğimde motor dönüyor ancak baskıda donmüyor dönmediği içinde falament gelmiyor bu olay yaşanmadan 1 gün önce baskı almıştım sorun yokdu neden böyle bişe yapar bilginiz varmıdır daha önce bu olay başınıza geldimi? forumda yeniyim yardımcı olursanız sevinirim iyi günler

Yorumlar

• ta1drta1dr Bilir Kişi
    extruder motoru sıçaklık belirlenen değere gelmeden dönmez
    a-) boşta iken dondüğünü ifade etmişsiniz nozzle sanırım istenilen sıçaklıktaydı doğru ise muhtemelen slicer ayarlarında bir dağişiklik olduki baskıda donmüyor
  • hacibothacibot Abbas Geliştiricisi
    repetier yeni firmware ( büyük ihtimalle diğerlerinde de vardır ) sıcaklığı 170 üstüne set edince extduer motoru dönüyor ( sıcaklık daha o değere gelmeden) büyük ihtimalle düzeltecekler.
  • mutlumutlu Yeni Üye
    sıcaklıgı 170 in üstüne geldiğinde extrude ve reverse ederek motor dönüyor burda sıkıntı yok baskıda yani print dedikten sonra baskı almaya çalışıyor cihaz ama motor dönmediği için flament gelmiyor extruderda boşu boşuna baskı alıyormuş gibi hareket ediyor kaç gün oldu sorunu çözemedim bilginiz varsa yardımcı olursAnız çok sevinirm :o

- - - Flood Önleme Sistemine yakalandınız :) - - -

sıcaklıgı 170 in üstüne geldiğinde extrude ve reverse ederek motor dönüyor burda sıkıntı yok baskıda yani print dedikten sonra baskı almaya çalışıyor cihaz ama motor dönmediği için flament gelmiyor extruderda boşu boşuna baskı alıyormuş gibi hareket ediyor kaç gün oldu sorunu çözemedim bilginiz varsa yardımcı olursAnız çok sevinirmm :o
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    yazdıklarınızdan cok bir anlam cıkaramadım makinayı görmek lazım ...

dilimlemede hata yapıyorsunuzdur ...
    makina nedir? daha önce baskı aldınızda bu durum yenimi oluştu ?

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.