frame

Ultimaker ile baski alabildiginiz , icpiyasadan temin edilebilen esnek filament ?

gumushgumush Yeni Üye
Ultimaker ile baski alabildiginiz , icpiyasadan temin edilebilen esnek filament ariyorum. Tavsiyesi olan var mi ? 3dortgende kalmamis.
Birde sanirim yumusak olmalari nedeniyle extruder'da sorun oluyor. Bu konuda deneyimi olan var mi ?

Yorumlar

• dgsbsbgdgsbsbg Administrator
    ultimaker da kullanmadim ama abbasda ilk basamamistim extruder a teflon boru koyduk yuzde 30 dan dahada yavas bi sekilde baskiyi aldim ookumo kullanmistim
  • gumushgumush Yeni Üye
    Oncelikle yanit icin tesekkur ederim, forumda paylasim konusunda kisitlama yok ise ookumayi online olarak temin ettiginiz adresi paylasabilir misininz ?
    tridi atölyede var ordan alıyorum lazım olunca bu aralar farklı malzemeler fılan denıyorum
  • adaada Yeni Üye
    merhaba,

ultimaker kullanmıştım. piyasadaki flexleri denedim. zaten aslında çalışan birkaç tane flex var gerisi genel olarak kullanılacak gibi değil.

ultimaker gibi arkadan itişli makinelerde pek mümkün olmadığını biliyorum. buna rağmen ultimaker'da normal baskı hızının yaklaşık %20'sinde sonuç almıştım. artan baskı süresinden dolayı feasible olduğunu söyleyemem :)

sevgiler
  • gumushgumush Yeni Üye
    Anliyorum , bilgi icin tesekkur ederim. Bastiginiz filamenti ogrenebilir miyim ?En azindan bir kere denemek isterim.
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    evet hikmet bowden türü extruder de flexde cok sorun yaşarsın ben esun kullandım extruder direkt drive idi cok başarılı sonuçlar aldım...
    bu arada isim hikmet ti değilmi ? modelci cnc vs yazışmıştık
    değilse
    sürç-i lisan ettiysek affola...
  • ethicrowethicrow Yeni Üye
    2 haftadır esnek filament ile baskı almaya çalışıyorum sonunda 60mm hıza çıkmayı başardım. Sorularınız varsa cevaplayabilirim. ıyi forumlar.

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk
    esnek filament baski tecrubelerinizi yeni bir konu acarak paylaşabilirsiniz herkesin dikkatini cekecektir iyi forumlar

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.