frame

TMC2100 step sürücü

beratuzunberatuzun Yeni Üye
kategorisi Core xy
corexy tabanlı vulcanus printer yapmayı düşünüyorum. kafama takılan şey. bu yazıcıda x ve y için tmc2100 step sürücü kullanılmış bunları kullanmam şartmıdır. drv8825 yada a4988 kullansam olmazmı.
tmc2100 1/256 adım hassasiyeti var. ama fiyatı çok yüksek çifti 30 dolar.
corexy yazıcılarda ne tür sürücü kullanmalıyım.

http://www.instructables.com/id/Vulcanus-V1-3D-Printer/

Yorumlar

• ta1drta1dr Bilir Kişi
    istediğini kullanabilirsin...sadece dikkat etmen gereken sürücünün akım sınırı motorun akım ından büyük veya eşit olması ( büyük olması tercih edilir)
    mesala motorun 1 A ise 2Amper sürücü kullanmak faydalıdır..
  • peki 1/256 hassasiyetli sürücüyü neden kullanmış adamlar. bende elimdeki drv8825 kullanacam. umarım sorun cıkmaz. corexy yapan arkadaşlardan yorum bekliyorum.
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    corexy yapan ve kullanan benim
    ben arduino mega ve ramps bile kullanmadım direkt basit printrboard diye gecen sürücüsü işlemcisi üzerinde olan cok basit bir kart kullanıyorum hiç bir sdorun yok baskı kaliteside en kaliteli printerdan fark yok...
    peki adam niye kullanmış dersen bence onu bulmuş kullanmıştır cok bir artı deger olacagını sanmıyorum
  • beratuzunberatuzun Yeni Üye
    basit dediğiniz kartın fiyatı 50 dolar civarı.
    mega+ramps+suruculer 15 dolar tutmuyor.
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    15 dollara mega+ramps+sürücüler nerdeyse adresi verirsen diğer arkadaşlarda faydalanır.
  • palio76palio76 Yeni Üye
    Merhaba, aynı yazıcıyı bende imal etmeye başladım, elimde tmc2100 2 adet var, farkları nelerdir diye sormuşsunuz , gürültüyü %90 azaltıyor 256 step olduğu için makina çok sessiz çalışıyor,şart mı hayır şart değil, tavsiyem 8825 ile de yapabilirsiniz.Vulcanus face te ekli bende sıkıştıkça soru soruyorum 17 yaşında zehir bir çocuk :) benim tavsiyem vulcanus 2 yi yapman 64 bit...
    beratuzun yazdı: »
    corexy tabanlı vulcanus printer yapmayı düşünüyorum. kafama takılan şey. bu yazıcıda x ve y için tmc2100 step sürücü kullanılmış bunları kullanmam şartmıdır. drv8825 yada a4988 kullansam olmazmı.
    tmc2100 1/256 adım hassasiyeti var. ama fiyatı çok yüksek çifti 30 dolar.
    corexy yazıcılarda ne tür sürücü kullanmalıyım.

http://www.instructables.com/id/Vulcanus-V1-3D-Printer/
  • @palio76 bende büyük bir yazıcı için uğraşıyorum mekanik kısım bitti, Nema23 motor Cwd556 motor sürücü kullanıyorum, repetier yazılım, motora 100 mm git dediğim zaman bir süre gittikten sonra takılıp titremeye başlıyor sebebi ne olabilir.

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.