frame

1 M^3 lük baskı hacmi

kasapkasap Yeni Üye
kategorisi Genel
ıyi akşamlar

1 metreküplük baskı alanına sahip PLA baskı yapacağım 3d yazıcı yapacağım ancak hacim büyük ve daha önce büyük baskı alanına sahip 3d yazıcı yapmadım bu konuda tavsiyeleriniz nelerdir?

Teşekkür ederim..

Yorumlar

• hacibothacibot Abbas Geliştiricisi
    Daha önce neler kullandın ? 1x1x1 seni neler bekliyor bir bilgin yada fikrin var mı ?
  • kasapkasap Yeni Üye
    Prusa i3 ve sigma 3d yaptım, ultimaker ve makerbot kullandım.
    Beni neler beklediği konusunda biraz endişelim çünkü baskı alanı büyüdükçe katmanlarda akmalar olacağını tahmin ediyorum. Biraz da bu yüzden burada sizlere sormak istedim çünkü ben sadece tahmin ediyorum
  • hacibothacibot Abbas Geliştiricisi
    En basit soru ? 1mt2 bir tabla nasıl halledecen ? o kadar düzgün 25-50 mikron hassasiyette bir yüzey
  • kasapkasap Yeni Üye
    Tablayı plexiglass ile yapacağım ancak 25-50 mikronluk hassasiyeti nasıl sağlayacağımı bilmiyorum
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    x ve y eksenlerini corexy olarak tasarla büyük alanlarda güzel bir çözüm olur
    tablayı 2 yada 4 motor olarak tasarlayabilirsin hatta tek motor 4 köşeden rulmanlı mil olarak kayışlı asansör mantiği daha ucuz bir çözüm olur yalnız tabla agır olacagından tek motorda nema23 falan kullanman lazım...
    x ve y ekseninde nema17 iş görür
  • 8mm'lik mil kullanmaya kalkmayın sakın :) 10 bile yeterli gelmeyebilir. Eksen uzadıkça kendiliğinden eğilecektir. Core xy ya da bildiğimiz kartezyen ile çok fazla malzeme gerekir. Bu boyutta Delta kullanmak daha mantıklı. Nema 17 ile de kullanilabilir redüktörlü.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.