frame

Usb baglabti sorunu prusa i3

mariokmariok Yeni Üye
kategorisi Genel
Herkese iyi forumlar prusa i3 7th generation yazicim var ancak usb ile baglanti sagladigim anda bilgisayarim mavi ekran veriyor. Yardimci olabilecek var mi? Tesekkurler

MI NOTE Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorumlar

• hacibothacibot Abbas Geliştiricisi
    başka bir porttan bağlamayı denedin mi ?

- - - Flood Önleme Sistemine yakalandınız :) - - -

başka bir bilgisayara denedin mi ?
  • mariokmariok Yeni Üye
    Denedim ama olmadi baska bilgisayarda sorun sekli degisiyor hocam bu defa baskida kaymalar yasiyorum.

• mariokmariok Yeni Üye
    hacibot yazdı: »
    başka bir porttan bağlamayı denedin mi ?

- - - Flood Önleme Sistemine yakalandınız :) - - -

başka bir bilgisayara denedin mi ?

Hocam bakmamissiniz galiba. Ilgilenebilirseniz sevinirim. Tesekkurler :)

Hocam, biz makineleri SD kart üzerinden çalıaşcak şekilde yapıyoruz. Ve USB kablo bile vermiyoruz. Çünki ya müşteri aurdinoyu tanıtamıyor , ya bilgisayar portları sıkıntılı oluyor yada windows tanımıyor.

Eğer bir başka bilgisayara takınca tanıdı ise . Sorun sizin bilgisayarda bu çözülmüş.

Kayma ,kaydırma meselesinde bir çok ihtimal var. Bunları resim üzerinden paylaşan arkadaşlara çözüm sunduk. Sizde nasıl kaydırdı ise , objeyi tabladan atmadan resmini yollayınız.

Son olarak prusa i3 7th ne demek anlamadım herkes kafasına göre model uyduruyor. Siz cihaz ve extruder öncden görünüş paylaşın ki fikrimiz olsun.
  • mariokmariok Yeni Üye
    Cevabiniz icin tesekkur ederim :) usb kablo yolladilar neyse ki. Ilk zamanlar calisiyordu. 7th generation derken neslini yazdim yardimlarinizi kolay elde edebileyim diye. Kendi bilgisayarimda nasil cozebilirim sorunu?

En yakin zamanda extruder fotografini atacagim. Tekrar tesekkurler :)

Hocam Prusa i3 orjinaldır. Josef bunu 2012 yılında open source açtı. Bundan sonra herkes kafasına gör ebir isim verdi. Bizde Prusa Fatih yapmıştık. Ama pahalı kalınca iptal ettik. Yani bir firmanın çıkardıpı 6.7. nesil gibi bir durum yok.
  • mariokmariok Yeni Üye
    Hocam Prusa i3 orjinaldır. Josef bunu 2012 yılında open source açtı. Bundan sonra herkes kafasına gör ebir isim verdi. Bizde Prusa Fatih yapmıştık. Ama pahalı kalınca iptal ettik. Yani bir firmanın çıkardıpı 6.7. nesil gibi bir durum yok.

Durumu net anladim tesekkurler :) fotografi eklemeye calisiyorum.

Edit ekleyebildim :)

https://www.dropbox.com/s/avwed1fgqt1po2b/IMG_20160402_164335.jpg?dl=0

Hocam Pla kullanıyorsundur , şasen pleksi olduğu için . Kağıt banta yapışmaz , en iyisi direkt pleksi üzerine dök. Herhangi bir şey kullanma.Kalkma sorunun biter , ( kaldırma sorunun çıkar onun için güzel bir spatula ile plastik çekiç alıcaksın tık tık altından alıcaksın)

Baskıda kayma sorunu birçok kaynağı vardır.
  • mariokmariok Yeni Üye
    Hocam Pla kullanıyorsundur , şasen pleksi olduğu için . Kağıt banta yapışmaz , en iyisi direkt pleksi üzerine dök. Herhangi bir şey kullanma.Kalkma sorunun biter , ( kaldırma sorunun çıkar onun için güzel bir spatula ile plastik çekiç alıcaksın tık tık altından alıcaksın)

Baskıda kayma sorunu birçok kaynağı vardır.

Tesekkurler faydali bilgi icin. Pleksinin ne oldugunu bilmiyordum. Yabanci forumlarda okudugumu uygulayarak deneme yanilma ile yuruyordum :)

Hepsinden ote benim icin en onemli sey suan bilgisayarimi baglayabilmem. O kadar programlama gordum hevesim var ama kafam bi turlu ardunoya basamadi. Bi sekilde bu sorunu halledebilir miyiz?

Ayrica fikrim var, ben sorunlarimin hepsini topaliyip tabi sizden yanit aldiktan sonra sss yapip foruma koysam olur mu? Bir cok sorun yasayan insan var ve ogrenmek isteyen de bi o kadar insan vardir diye dusunuyorum. Tesekkurler hacibot.

• drwildmfbdrwildmfb Administrator
    mariok yazdı: »
    Tesekkurler faydali bilgi icin. Pleksinin ne oldugunu bilmiyordum. Yabanci forumlarda okudugumu uygulayarak deneme yanilma ile yuruyordum :)

Hepsinden ote benim icin en onemli sey suan bilgisayarimi baglayabilmem. O kadar programlama gordum hevesim var ama kafam bi turlu ardunoya basamadi. Bi sekilde bu sorunu halledebilir miyiz?

Ayrica fikrim var, ben sorunlarimin hepsini topaliyip tabi sizden yanit aldiktan sonra sss yapip foruma koysam olur mu? Bir cok sorun yasayan insan var ve ogrenmek isteyen de bi o kadar insan vardir diye dusunuyorum. Tesekkurler hacibot.

Sss fikriniz oldukça hoş,bizde elimizden gelen desteği sağlarız ve büyükçe sss kaynağı oluştururuz.
  • mariokmariok Yeni Üye
    drwildmfb yazdı: »
    Sss fikriniz oldukça hoş,bizde elimizden gelen desteği sağlarız ve büyükçe sss kaynağı oluştururuz.

Yasadigim bi cok sorun var cozdukce topluyorum yasadiklarimi not aliyorum yardimimiz olsun foruma kayit artsin ise yarasin vs gibi dusundum :)

Valla tek tabanca yürümüyor birileri daha yazmalı forumda. Ama herkes bencil ve tembel , bende sıkılmaya başladım artık.
  • mariokmariok Yeni Üye
    Valla tek tabanca yürümüyor birileri daha yazmalı forumda. Ama herkes bencil ve tembel , bende sıkılmaya başladım artık.

Elimden geleni yaparim ben de :) hacibot sayesinde ilerleme kaydediyorum sonucta :)

• mariokmariok Yeni Üye

Elimden geleni yaparim ben de :) haci bot sayesinde ilerleme kaydediyorum sonucta :)

• dgsbsbgdgsbsbg Administrator
    mariok yazdı: »

super olur sorunlarinizi resimleyip konusu yeniyse yeni konu acin bilen herkes cevaplasin
  • mariokmariok Yeni Üye
    Sonuc olarak ben hala bilgisayarimi printer a baglayamiyorum yardimci olabilecek var mi? Konu baya sss e dogru dagildi :)

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.