frame

Extruder Yapımı

merakliseyitmerakliseyit Yeni Üye
kategorisi Genel
Merhaba arkadaşlar filament extruder yapmak istiyorum malum filamentlerin fiyatı hiçte düşük değil.Yapacağım makinayı ticari olarak düşünmüyorum sadece kendim için filament üreticem.Daha önce yapmış arkadaşlar veya bilgisi olanlar nelere dikkat etmem gerektiğini hangi malzemelerin kullanılacağını varsa plan projesi paylaşırsa çok sevinirim

şimdiden yardımcı olan arkadaşlara çok çok teşekkür ederim

Yorumlar

• dgsbsbgdgsbsbg Administrator
    sana bir kac kaynak gostericem suan disardayim ofise gidiyorum
  • konu başlığı iyi olmuş bende yapmaya başladım izlediğim videolardan yola çıkarak kaynakları benimlede paylaşırsanız sevinirim teşekkürler
  • ılginiz için teşekkür ederim karaciwciw ufak tefek başladım parçaları toplamaya kaynakları paylaşabilirseniz sevinirim
  • dgsbsbgdgsbsbg Administrator
    [MENTION=154]merakliseyit[/MENTION] [MENTION=1019]şalo[/MENTION] bu linkte şu an en fazla kaynak bu abimiz tarafından youtube vıdeolarıda olmakla birlikte mevcut yaptıklarıda var biraz bakabılırsınız cogu kişi bu tarz şeylerin olmayacağını mekanik ve kimyevi birçok etmen oldugunu söyluyor eğer bir calısma yaparsanız ve yardım gerekırse deneyelım derim iyi forumlar
  • Hocam bu kaynakları biliyorum.Ben yapıma başladım.Bu tarz şeylerin olmaması derken anlayamadım.ıyi bir araştırmayla güzel sonuçlar çıkacağına eminim.En büyük sıkıntı itici milde çıkıcak ağaç matkabı kullanılıyor. aslında uca doğru daralan bir itici kullanmak gerekiyor çünkü malzeme uca doğru sıkışarak içinde kalan hava dışa atılıyor maliyetlerden sebep biz şimdilik ağaç matkabı kullanıcaz.Birde aldığımız ağaç matkabı ucunun ısıya hassasiyeti fazla ısınma ve soğumadan sebep bir süre sonra kırılıyor.Başladık bi kere sonunu getiricez inşallah...

Cevabınızın sonunda yardım gerekirse yardım ederim demişsiniz arduino kodlaması hakkında bilginiz varmı? Extruder ın ısıtıcı propları arduino ve ramps tarafından kontrol edilecek ama kodlama hakkında hiç bilgim yok bu konuda yardımcı olabilirsiniz mesela
  • meraklıseyit filament extruder yaptınız mı bende yapmak istyorum ama birkaç sorunum var yardımcı olurmusunuz ? en büyük sorunum pla konusunda saf olarak pla bulabiliyomusunuz yoksa granür olarak karışımmı kullanıyosunuz ?

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.