frame

AdFila: Advanced Filaments

adfilacomadfilacom Yeni Üye
kategorisi Genel
Merhaba Arkadaşlar,
ADMACO AR-GE'yi meslektaşım Doç. Dr. Mevlüt Taşcan ile birlikte 2014'yılı sonunda Additive Manufacturing yani eklemeli üretim teknolojilerine odaklanarak malzeme geliştirmek hedefi ile kurduk. Kendi tasarımımız filament hattının (ekstrüzyon sistemi) 2016 başında kurulması ile filament ürün geliştirme sürecimiz başladı. Ortağım ve ben malzeme bilimi alanında akademik çalışmalar yürüten bilimadamlarıyız. Hedefimiz piyasada yaygınca kullanılan ABS, PLA, PET-G, TPU bazlı filamentlerin üretiminin yanı sıra 3B yazıcılardaki temel problemleri çözüm olabilecek ürünleri araştırmak. Filament hattımızı tamamen bilgisayar kontrollü olarak dizayn ettik. Ekstrüzyon hızı, çekici hızı, sıcaklık ayarları bütün detaylar en yüksek kalitede ürün elde etmek için tasarlandı. Filament çapları ise 10 mikron (0.01 mm) hassasiyetinde optik sensörlerle kontrol ediliyor.
Tabiki iş makina tasarımı ile bitmiyor. Doğru hammaddenin temin edilmesi, gerekli compoundların yapılarak istenilen özelliklerde ürün elde edilmesi işin başka yönü.
şuana kadar açıkcası piyasaya ürün sürmeye çekindik. Birlikte çalıştığımız test yapan arkadaşlardan aldığımız geri dönüşler ile ürün kalitemizi artırdık. ABS tabanlı filament için viskoziteyi (akışkanlık) 3D yazıcılar için optimize ettik. Yani filament retraction sırasında nozzle tıkanmasına neden olmayacak kadar akışkan, aynı zamanda sarkıtlara neden olmayacak kadar da kıvamlı.
ılk parti olarak ABS tabanlı 1.75 mm ve 2.85 mm çaplarında filamentlerimizin satışına hazırız. www.adfila.com adresinden satışımıza yakında başlayacağız. Bunun yanında alternatif kanalları da kullanmayı düşünüyoruz. Malumunuz sanal pos vermekte bankalar çekingen davranıyor bu nedenle proses uzun sürebiliyor. şimdilik Banka havalesi ve Paypal üzerinden çalışıyoruz.
Forumu takip eden arkadaşlar eğer ilk ürünlerimizi test edip değerli fikirlerini bizlerle paylaşırlarsa ürün kalitesinin daha da artmasına katkıda bulunurlar. Test etmek isteyen arkadaşlar eğer benimle iletişime geçerlerse ürünümüzü lansman fiyatımızın da altında temin edebilirler.
Filamentlerimizi en zor modelleri basmak için test ediyoruz ve sonuçlarını sıklıkla:
www.facebook.com/advancedfilaments
https://www.instagram.com/adfilacom/
Sosyal medya hesaplarından paylaşıyoruz. Takibiniz ve yorumlarınızı bekliyoruz.
Yrd. Doç. Dr. Dündar Yılmaz
ADMACO ARGE A. ş.
dundar@admacord.com

Yorumlar

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.
Powered by VanillaForums, Designed by Raven Creativity

İletişim

info@3dyazicidestek.com
3dyazicidestek@gmail.com

Get In Touch