frame

P3steel sıkıntıları

emreddolekemreddolek Yeni Üye
P3steel topladım repetier yüklü eproom ayarlarını bildiğim kadarıyla yaptım ve a4988 motor sürücü için ayarları x-y 0,6v ekstruder 0,7 z ekseni içinde 1,16v yaptım sıkıntılar

1.Endstoplar açık konumundayken de motorlar hareket ediyor yani endstoplar hiç bir işe yaramıyor gibi endstoplar 3 kablolu birini kestiğimde de aynı sıkıntı devam ediyor
2. z ekseni motorları çok çok yavaş dönüyor ve içlerinden cızırtılı bir ses geliyor motorlar kh42jm sadece z de sıkıntı var diğerleri gayet normal
3.tablaya ve ekstrudere sıcaklık verdiğimde 2 sinin de sıcaklık değerleri değişmiyor.

Not abbas v1 in megasını taktığımda endstoplar yine çalışmadı z biraz hızlandı ısıtıcıya güç geldi

Yorumlar

• hacibothacibot Abbas Geliştiricisi
    Endstopları 2 kablo kullan . dıştan 1-2 tak yön önemli değil . Firmware hat olabilir. Power supply nedir doğru taktın mı ? ısıtıc tabla varsa enaz 20A olsun
  • hacibot yazdı: »
    Endstopları 2 kablo kullan . dıştan 1-2 tak yön önemli değil . Firmware hat olabilir. Power supply nedir doğru taktın mı ? ısıtıc tabla varsa enaz 20A olsun

yazılımsal bir sıkıntı varmış güç kaynağı 30 A endstopları da dediğiniz şekilde yapacağım diğer sorunlar halloldu saolsun Fatih Ejder Yardımcı oldu

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.