frame

Tablaya yapışmamaya çözüm

Selamunaleykum. Belki daha önce bahsedilmiştir ama ben karşılaşmadım. Tablaya yapışmama sorununa kendim bir çözüm buldum. Oto elektrikçilerinin kullandığı bez bantı tabla yapıştırıp soğuk tablaya baskı aldığım da kalkma yapışmama sorunu bitti yada azaldı. Çok fazla baskı yapmadım ama yaptıklarımda sorun yok. Bir kaç tane sıkıntısı var. Birincisi bant küçük olduğundan tablanın hepsine uygulamak zaman alıyor. ıkincisi de baskıların yapışan tarafında bez parçaları kalıyor. Üçüncüsüde sökerken banta çok yapışmışsa bantta kalkma yapıyor. onuda baskıyı kaldırırken dikkatli olunca hallediliyor. Oto elektrik malzemesi satan yerlerde satılıyor bu bant. Herkese hayırlı forumlar.

Yorumlar

• hacibothacibot Abbas Geliştiricisi
    Ne için ABS / PLA
  • sabrisabri Yeni Üye
    PLA kullanıyorum
  • proteusproteus Yeni Üye
    sabri yazdı: »
    PLA kullanıyorum

Sabri bey. Aşağı yukarı bir aylık 3d yazıcı kullanıcısıyım. Tabla olarak pleksi kullanıyorum, haliyle ısıtma yok. 3 pla filament bitirdim. Inanın kalkma, yapışmama sorunu nedir bilmiyorum bile. Ha bazen parçayı çıkarmakta zorlanıyordum, nozzle mesafesini iyi ayarlayınca o da çözüldü. Kısaca pla için yormayın bunlarla kendinizi.
  • sabrisabri Yeni Üye
    Ben alternatif olarak söylüyorum. Pleksi, Kapton bant mavi maskele bantı, saç spreyi ve daha bir çok şey var.
  • hacibothacibot Abbas Geliştiricisi
    Pla için pleksi yeter....
  • pla için hızlı çözümlerden biri de pritt yapıştırıcı. isterseniz kule yapın ne bıleyım dubaı gokdelenı falan .(faber castelın kullanıyorum 75 kurusa aldıgım vardı hıc bı ıse yaramıyordu
  • PLA için ideal zeminler (hepsi denenmiştir);

- Pleksi Glass
    - Isıtıcı Tabla + Mavi Marin Bant
    - Cam + Mavi Marin Bant
    - Cam + Saç Spreyi (Baskıdan hemen önce sıkılmalı)
    - Cam yada Isıtıcı Tabla + Pritt (Kaliteli olması lazım ucuzları olmuyor)
    - Cam yada Isıtıcı Tabla + 3M Çift taraflı bant (Zemin düzgün olmuyor)
    - Cam yada Isıtıcı Tabla + PlastiDip (Plastidip'i bazen çıktıdan sökmek zor oluyor)
    - Cam yada Isıtıcı Tabla + A4 Kağıdı (Kule yada büst çıktılarında tavsiye edilmez ama zemin çok düzgün oluyor)

Tüm bu malzemelerin dışında tavsiyem baskı zeminin nozul ile uzaklığının çok iyi ayarlanması ve yazılımdan ilk katmanın düşük incelikte basılması için ayarlanması hem düzgün zemin almanızı hemde baskınızın kopmadan basılabilmesini sağlar.
  • Bu video daki ürünü deneyen var mı matfix 3d yazıcı yapıştırıcı sprey diye iyi duruyor baya  

Bir Yorum Bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.