frame

Kendi Yazıcım Replicator CLONE

ErmanErman Üye
kategorisi Genel
Bazı arkadaşlar mesaj atıyorlar benim yazıcımı merak edenler var, bende sizlerle yazıcımı paylaşmak istiyorum, öncelikle belirteyim ben clone yazıcı yaparak bu sektöre girdim ancak Abbas yada Prusa gibi yazıcılarla değil Makerbot, Ultimaker, Ulticampy gibi yazıcıların clonlarını yaptım ve sattım ilerleyen zamanlarda onlarıda sizlerle elbette paylaşacağım...

şuan kullandığım Replicator 1'in clonu olan yazıcım;
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg

Marlin Firmware kullanıyorum arkadaşlar, nema17ler orjinal japan servo, tek extruder ancak taşıyıcısı Replicator 2nin olduğu için çift kafa desteği mevcut, ilk yazıcım olduğu için çok geliştirmek için üzerine gitmemiştim öylede kaldı.

b51096699c1872a2ab7586283b97d7f8.jpg

Baskı ve köprüleme konusunda çok stabil ve birçok yazıcıdan üstün diyebilirim ancak belirtmek isterimki baskı kalitesi Delta yazıcının işidir çünki evinizde yapacağınız yazıcı elbette sınırlı yada piyasada üretilen elektrik, elektronik ile kısıtlı olmaktadır.

Yorumlar

• dgsbsbgdgsbsbg Administrator
    elinize sağlık guzel olmus degistirdiginiz ozellikleri filan oldhmu
  • karaciwciw Normalde kullandığı MightyBoard kontrol kartı ve ReplicatorG firmwaredı orjinali gibi ancak Mighty Board yandı şuan Mega ile Ramps var üzerinde ancak birçok parçası Makerbot orjinal üretim endstoplar gibi, extruder çin mk8 gerişi pleksi işte.

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.