frame

Aseton ile Abs iyileştirme ve Çatlakları Kırıkları Onarma

said63ksaid63k Yeni Üye
arkadaşlar böyle bi tekniğin olduğunu biliyorum ama detaylarına vakıf değilim Türkçe doküman da bulamadım. acaba yapan bilen varsa hem beni hemde diğer arkadaşlar açısından faydalı olabilir.

Yorumlar

• Aseton banyosu denilen yöntemi youtube üzerinden videolar izleyerekte ulaşabilirsiniz, ABS baskınızı direk aseton ile temas ettirmeden bir fanus yada kavanozun içine koyun, ısıtıcı tablanızı asetonun buharlaşma sıcaklığı olan 90 dereceye sabitleyin kavanozu üstünde ısıtın ve kavanozdaki asetonun baskı yüzeyine buharlaşarak pürüzsüzleştirmesini takip edin, dikkat edin bu süre uzun değildir, eğer süreyi fazla uzun tutarsanız baskınızın iç örgülerine kadar eridiğini görebilirsiniz, bu süre baskınızın dış yüzeyinin kalınlığı ve baskınızın türüne bağlı olarak değişmektedir.

Örnek;
    indir (1).jpg
  • said63ksaid63k Yeni Üye
    Erman yazdı: »
    Aseton banyosu denilen yöntemi youtube üzerinden videolar izleyerekte ulaşabilirsiniz, ABS baskınızı direk aseton ile temas ettirmeden bir fanus yada kavanozun içine koyun, ısıtıcı tablanızı asetonun buharlaşma sıcaklığı olan 90 dereceye sabitleyin kavanozu üstünde ısıtın ve kavanozdaki asetonun baskı yüzeyine buharlaşarak pürüzsüzleştirmesini takip edin, dikkat edin bu süre uzun değildir, eğer süreyi fazla uzun tutarsanız baskınızın iç örgülerine kadar eridiğini görebilirsiniz, bu süre baskınızın dış yüzeyinin kalınlığı ve baskınızın türüne bağlı olarak değişmektedir.

Örnek;
    attachment.php?attachmentid=88&stc=1

sağolun hocam. peki aseton ile kırılan parçaları da yapıştırabiliyomuş o nasıl oluyor.

0nJoyR.jpg
    j3bGB9.jpg

bunları ben bastım daha sonra kırıldı nasıl yapıştırabilirim. güzel bi şekilde
  • Buna benzer bir durum benimde başıma geldi ben bildiğiniz bakkaldan alınma Japonla yapıştırdım ancak Japonu fazla sıkarsan yüzeyi eritiyor ancak aseton ile ilgili bir yapıştırma metodu bilmiyorum

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.