frame

under-extrusion problemi

Sinan YığıNSinan YığıN Yeni Üye
kategorisi Genel
Merhabalar,

Abbas V2 kullanıyorum. Nozzle bazı yerlerde akıtması gerekenden daha az filament akıtıyor. dolayısıyla baskıda bazı yerlerde boşluklar oluşuyor. Nozzle veya slicer ayarlarıyla ilgili bi problem yok. ınternette biraz araştırdım problem under-extrussion olarak geçiyor. Önerilen yöntemleri denedim ama çözüm olmadı. Bu sorunun kaynağı başka nerde olabilir? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Yorumlar

• hacibothacibot Abbas Geliştiricisi
    Sinan kafa tık tık yapıyor mu ?
    sanki kalibrasyon sıkıntısı var.
  • Yok abi yapmıyor
  • Nozzle ölçünüzle kullanılan softwaredaki nozzle ölçüsü uyuyormu?
  • Erman yazdı: »
    Nozzle ölçünüzle kullanılan softwaredaki nozzle ölçüsü uyuyormu?

Evet, elimde 3 tane abbas var. Aynı ayarlarla diğerleri sıkıntısız çalışıyor. Slicer ayarlarıyla ilgili herhangi bir sıkıntı oldugunu sanmıyorum.
  • Evet, elimde 3 tane abbas var. Aynı ayarlarla diğerleri sıkıntısız çalışıyor. Slicer ayarlarıyla ilgili herhangi bir sıkıntı oldugunu sanmıyorum.

Extruderi 10mm oynat ve giden filamet metresini ölç eğer değerler tutuyorsa sorun zeminin bazı bölgelerde nozzle ucuna çok yaklaştığı ve geri tepme yapmasına neden olduğu için olabilir
  • Erman yazdı: »
    Extruderi 10mm oynat ve giden filamet metresini ölç eğer değerler tutuyorsa sorun zeminin bazı bölgelerde nozzle ucuna çok yaklaştığı ve geri tepme yapmasına neden olduğu için olabilir

Geri tepme olayı da yok. Tabladan bi tık yüksekte de denedim zemine sıfır olmadan. Aynı sorun devam ediyor.
  • Thermistörün stabil olamayabilir sıcaklığı arttıratak veya düşürerek dene bencr

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.