frame

Mor sürücülerde akım ayarlama

3d printer ankara3d printer ankara Yeni Üye
kategorisi ÖNEMLı
Öncelikle iyi akşamlar arkadaşlar elimde mor sürücüler var ama ramps taktığımda çok çabuk ısınıyor
ve motoru fazla iyi hareket ettirmiyor bunun için ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Yorumlar

• soğutucaksın hocam ve verdiğin akımı ölç fazla amper çekiyorsa ısınması normal 0,65 0,70 normaldir
  • Fakat motorlarda çok ısınıyor programda herhangi bir değişiklik yapmam lazım mı ?
  • Ölçü aletinizi dcv kısmından 20 ye alın - ucu güç kaynağından gelen herhangi bir - uca değdirin + yı ise trimpota değdirin ve 0.70 e ayarlayıp deneyiniz

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  • Byahya96 yazdı: »
    Ölçü aletinizi dcv kısmından 20 ye alın - ucu güç kaynağından gelen herhangi bir - uca değdirin + yı ise trimpota değdirin ve 0.70 e ayarlayıp deneyiniz

şimdi hocam 0.7 aldım fakat biraz ısınma var ama eksenleri tam 200 mm götürmüyor ?
  • Hocam yazılımdan adım ayarları doğru mu x ve y 160 olucak z 8000 olucak drv ise hepsi

• Hocam o ayarı nasıl yapcaz tam ? siz team dan bağlanıp yapabilirmisiniz size zahmet ?
  • Özelden mesaj attım size geri dönüş yaparsanız yardımcı olucam

• Yazılım olarak ne kullanıyorsunuz?

• özelden attım hocam
  • sürücülerin aşırı ısınması yanmasına sebep olurmu yoksa korumaya alıyorla mı kendilerini
  • Yanmasına sebep olabilir her ihtimale karşı küçük bir fan koyarsanız üzerine iyi olur zaten aşırı ısınması normal birşey değil

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.