frame

Hangi yazıcıyı almalıyım?

DinopisDinopis Yeni Üye
kategorisi Genel
Merhaba arkadaşlar, hangi yazıcıyı alacağım konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Uygun fiyatlı
Hobi amaçlı
Başıma bela olmadan çıktı alabileceğim, titreme ayar tutmama sorun çıkarmayacak
demonte olabilir
aliexpress olabilir
kendi 3d çizimlerimi çıkarmak istiyorum

Teşekkür ederim...

Yorumlar

• Fatih abinin üretmiş olduğu Abbas var hem uygun fiyatlı hem sorunsuz bir yazıcı tavsiye ederim ben fuarda görmüştüm çok beğenmiştim aliexpressten gelen yazıcılarla çok uğraşırsınız

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  • dgsbsbgdgsbsbg Administrator
    tercihen muhatap bulacaginiz yaziciyi alin hobi amacli oldugu icin uygun fiyatli yazici 3 kisi satiyor [MENTION=8]hacibot[/MENTION] tan abbas [MENTION=689]3dteksprint[/MENTION] den delta ve ozgur abiden (kullanici adini unuttum) sigma3d alabilirsin iyi forumlar
  • hacibothacibot Abbas Geliştiricisi
    Uygun fiyatlı ( Abbas V2M 2500tl Abbas V1 1250tl )
    Hobi amaçlı ( aynen )
    Başıma bela olmadan çıktı alabileceğim, titreme ayar tutmama sorun çıkarmayacak ( Abbas V2M tercih )
    demonte olabilir ( Abbas V1 )
    aliexpress olabilir ( 220usd alırsın 70usd gümrük gelen pleksi şase ve kartı sıkıntlı muhatabın yok)
    kendi 3d çizimlerimi çıkarmak istiyorum ( stl formatında çıktı alırsan işleyebilir. Ayrıca dilimleme programı eğitimi veriyoruz. Abbas V2M'de )
  • DinopisDinopis Yeni Üye
    Byahya96 arkadaşımızın önerisi üzerine Abbas 3d yazıcıyı internetten araştırdım ve 2500 TL civarında fiyatlarla karşılaştım. O sebeple uygun fiyatlı olması sebebiyleşşu ürünün siparişini verdim.

http://tr.aliexpress.com/item/Auto-level-3D-printer-Reprap-prusa-i3-DIY-kits-automatic-leveling-melzi-marlin-firmware-with-2roll/32605215439.html

Umarım sıkıntı yaşamam. ılginiz için teşekkür ederim.
  • drwildmfbdrwildmfb Administrator
    Dinopis yazdı: »
    Byahya96 arkadaşımızın önerisi üzerine Abbas 3d yazıcıyı internetten araştırdım ve 2500 TL civarında fiyatlarla karşılaştım. O sebeple uygun fiyatlı olması sebebiyleşşu ürünün siparişini verdim.

http://tr.aliexpress.com/item/Auto-level-3D-printer-Reprap-prusa-i3-DIY-kits-automatic-leveling-melzi-marlin-firmware-with-2roll/32605215439.html

şimdiden hayırlı olsun fakat şunu belirtmeliyim ki aldığın cihaz abbas değil pirusa i3 model bi ürün.
    Teşekkür ederim. Evet, Abbas Türkiye'de toplanan bir ürün isminden de belli zaten.
    Abbas toplanan bir ürün değildir. Dizaynı bize ait ve ilk versiyonu open source açılmış bir üründür. Cihazınız hayırlı olsun.
    Bilgi için sağolun. Teşekkür ederim...
  • Dinopis yazdı: »

Kargo dahil fiyat olması güzel zaten oturup yazıcı toplamaya değmeyecek bir fiyat anladığım kadarıyla MELZı anakart kullanıyor çinden alınan bir yazıcı için Arduinouya tercih ederim en azından fazla arıza yapmaz ABS basabilmen için ısıtıcı tablası ve otomatik tabla ayarı yapan sensörü falan bayaa işini görür bu cihaz ancak düzenleme yapacam dersen bu cihazın gelebileceği son nokta çok fazla şeyi değiştirmen gerekecek başka bir yazıcıya geçersin
  • Açıkçası ona verdiğin paranın az üstübe ekleyip abbas alırdım ben olsam
    Yaklaşık bi 750 civarı ona gidecek garantisiz
    950 ye de abbas v1 kiti garantili
  • Ürünün gümrükten geçirilmesinde bir sıkıntı yaşadın mı? Toplam tutarı ne kadar yazılmış? UPS gibi özel kargo şirketleri 75€ üzeri ürünlerde genelde gümrükte problem çıkarıyor.
  • Devlet kargosuyla gelen ürünlerin neredeyse hepsi rahatlıkla gümrükten geçiyor ancak DHL, FEDEX yada benzeri özel kargo şirketleri gelen tüm kargoları kesinlikle kontrol ettiriyor ve değerinin yasal sınırın üstünde gördükleri herşeyi gümrüğe sokuyorlar, artık işlemler eskisi gibi değil rahat ve proforma denen kağıda bakıyor, eskiden Aliexpressdeki çinliler tecrübe sahibi değillerdi ve proforma dahi göndermiyorlardı ancak artık hiçbirisi proformasız yüksek değerli kargoları gönderim yapmıyor ayrıca meblağ hep düşük tutuluyor o bakımdan satıcı ile iletişime geçip nekadarlık proforma yazdığını öğrenin, gerisi kolay değer üzerinden bireysel ithalat yaptığınız için gümrük bedeli ödeyip alıyorsunuz yada hiç uğraşmam derseniz özel kargo şirketleri sizin yerinize talebinizle tüm işlemleri hallediyor kapınıza kadar getiriyor ve tüm işlem ücretlerini kapıda sizden tahsil ediyor.
  • Ben şunu merak ediyorum açıkçası satın alan arkadaş yanıtlarsa. Ürün fiyatı 223$ bu nedenle 75-1500$ arası ürün çinden geldiğinde %20 vergisi var ve ürün ticari nitelik taşımaz Gümrük ve Ticaret Bakanlığının bildirdiğine göre. O da 44.6 dolar yapar. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bu konuda hızlı kargo firmalarının müşavirlik hizmetleri, ordino, terminal, vb. isimler altında ücret talep etmesi mümkün bulunmamaktadır. Ayrıca, bu firmalar 75 Avro altında bulunan eşya ve numunelerde hiçbir eşyadan, 75-1500 Avro arasında bulunan eşyadan ise gönderinin geldiğine dair bildirimin alıcıya yapıldığı tarihten itibaren ilk 3 gün için ardiye ücreti alamamaktadırlar. Gelen gönderinin kıymetinin 75-1500 Avro arasında olması ve ticari nitelik taşımaması halinde tahsil edilecek tek ve maktu vergiye ilişkin olarak posta idaresi ve hızlı kargo firmaları alıcıya bilgi vermekte olup vergilerin ödeneceğinin alıcı tarafından kabul edilmesi halinde gönderi alıcının kapısında teslim edilirken vergi tahsil edilmektedir.
    Sonuç olarak ürünün gerçek değerinden yola çıkarsak; UPS bu arkadaşı bilgilendirdikten sonra hiçbir vekalet istemeden(ki herhangi bir belge imzalarsanız adamlar size ithalat yaptırmış oluyor fakat size gelen ürün ticari nitelik taşımıyor)kapısına ürünü getirip 44.6 dolarlık vergiden tek kuruş fazla almaması gerekir. Arkadaş ürünü teslim aldıysa bu işlemleri yaptı mı yoksa kapıda 44.6 dolar vergisini ödeyip ürünü teslim mi aldı?
    Merhaba, ürün hala bana ulaşmadı. UPS e form imzalayıp eposta ile gönderdim yani vekalet verdim. Sadece ürün faturasının %20 si alınacak dendi. Ürün hala topkapı da gümrük işlemi bekliyor. UPS'e vekalet göndermekten başka bir şey yapmadım bekliyorum.
    Ek olarak; Ben çinden siparişi verdikten sonra Abbas'ın düşük fiyatlı olanını paylaştınız. Hani nerde o fiyattaki ürün. 3-4 siteye baktım. 2950TL'den aşağı bir fiyat görmedim.

Emin olun yerli malı ürüne destek verme konusunda hiç tereddüt etmezdim. Ne gümrük, ne kargo bekleme ne de garantisiz ürünle uğraşmak kimsenin işine gelmez.

Yeteri kadar tanıtım yok yada yazdığınız gibi 1000TL'ye abbas yok
  • Dinopis yazdı: »
    Ek olarak; Ben çinden siparişi verdikten sonra Abbas'ın düşük fiyatlı olanını paylaştınız. Hani nerde o fiyattaki ürün. 3-4 siteye baktım. 2950TL'den aşağı bir fiyat görmedim.

Emin olun yerli malı ürüne destek verme konusunda hiç tereddüt etmezdim. Ne gümrük, ne kargo bekleme ne de garantisiz ürünle uğraşmak kimsenin işine gelmez.

Yeteri kadar tanıtım yok yada yazdığınız gibi 1000TL'ye abbas yok

Abbas v1 - 1500tl ve Abbas v2 2500tlye şuan satılıyor en düşük arkadaşlar 2 sene önceki fiyatta kalmışlar sanırım Abbas v2de autobed leveling yok ama aldığın yazıcıda var ayrıca yazım yüksekliği Abbas v2'den daha fazla 220mm, tek eksiği garantisinin olmaması oda fiyatından dolayı katlanılır ancak madem Aliexpressden alacaktın üzerine az daha ekleyip Ultimaker'ın yada Zortrax gibi yazıcıların 400$a clonları mevcut yanında 1 kilo filamentle onları ben olsam tercih ederdim.
    Abbas V1 kit olarak Fatih Ejder 1000'tl satıyor. 700-800tl toplayan çocuklar var. Biz firma olduğumuz için 1500tl'den aşağı satamıyoruz. Hatta 2 gün önce bir genç 350tl mal ettim diye facebook'a yazmıştı.
  • ilk defa 3d yazıcı almayı planlıyorum biraz araştırdım ve ender 3 proyu buldum sizce almalımıyım
  • bana biraz fiyatı başka yazıcılara göre düşük geldiği için kalitesi hakkında şüphelendim

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.