frame

Prusa i3 Z Ekseni sorunu

UTAUTA Yeni Üye
Selamlar Prusa i3 Model bir cihazım var.

2 gündür videodaki baskı problemini yaşamaktayım.

Tabla kalibrasyonu tamam Z ekseni olması gerektiği gibi yükseliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=qXcgbdh8APE

Makinayı sinirden kırmak üzereyim. Hobi değil eziyete dönüştü resmen. Gece 2 3 e kadar uğraş kalk işe git. Zombi gibi dolaşır oldum. Repetier hostta kontrollerimi yaptım ancak hala sonuç aynı... Böyle bir sorun yaşayan var mu benimle tecrübesini paylaşabilirmi ? ( Malzeme PLA o kadar çok şey denedimki tabla sıcaklığını olduğu gibi bırakmışım normalde 55 60 kullanıyorum. )

Cura ayarlarıda ekte.

Yorumlar

• k_karslank_karslan Yeni Üye
    sıcaklığı düşürüp denedin mi
  • Z eksenindeki steps/mm ayarınız doğru mu? sürücüler A4988 mi yoksa DRV8825 mi? Microstep kullanıyor musunuz? Z ekseni için ramps kartındaki jumperların pozisyonu nedir? Nozzle thermistöründe bir problem olabilir doğru termistörü tanımlamamış olabilirsiniz yada thermistörde bir problem olabilir. Filament ve nozzle çaplarınız doğru tanımlı mı? Kullandığınız filament markasına bağlı olarak sıcaklığı düşürmeniz gerekebilir. Geri çekmeyi aktive edin. Mümkünse Simplify3D kullanın. Extruder için kalibrasyon videoları var onlara bir göz atın.
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    cura..........
  • Simplify 3D kullansan bunlar olmaz
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    kisslicer yada repetier host ile gelenler

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.