frame

Dolguda kalkma sorunu

Merhaba prusa i3 yazıcımla 0.2mm katman kalınlığında düzgün çıktılar alabiliyorum ancak 0.4mm katman kalınlığında çıktılar almaya çalışırken bi takım sorunlarla karşılaştım.Katmanlar resimdeki gibi yapışmıyor yani kavlıyor gibi köşelerde yapışma normal seviye ilk 2 katmanda sıkıntı yaşamıyorum.Dolgu katmanlarında bu sorun yaşanıyor.Bunu çözmek çin bi kaç denemede sıcaklığı arttırdım olmadı , flow rate arttırdım yine olmadı.Problem konusunda yardımlarınızı bekliyorum.Hayırlı günler.

Yorumlar

• sabrisabri Yeni Üye
    Nozzle çapıyla katman yüksekliği aynı olduğundan oluyordur. Her zaman katman yüksekliği nozzle çapından düşük olmalı
  • nozzle çapım 0.4mm benim 0.4mm kalınlığında katman basabilmem için ortalama kaç mm nozzle çapı lazım?
  • drwildmfbdrwildmfb Administrator
    0.5 kullanman lazım şu mantıkta düşün aynı genişliğe sahip iki malzeme birbirinin içinden geçerm mi? Burdaki mantık bu arkadaşım iyi forumlar
  • Yardımların için teşekkürler yedek nozzle ı 0.5mm ile açtım 0.4mm ile değiiştirdim baskıda sıkıntı yok 0.4mm kalınlıkta basabiliyorum.
  • hacibothacibot Abbas Geliştiricisi
    0,5 ile 0,4lük alamassın . En fazla %70 kadar stabil alabilirsin. Ben sana 0,60mm nozzle tavsiye ederim.

Bir Yorum Bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.