frame

Delta Yazıcı

omer98omer98 Üye
kategorisi Genel
Merhaba kendi yaptığımız delta yazıcı ile ilgili oluşturduğumuz videoyu paylaşmak istedik diğer modellere göre daha zor kaynak bulunduğu için delta model yazıcı yapmak isteyenlere yardımcı olabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=BwM0DlzHEmMAyrıca genel olarak yazıcılarda kullanılan parçaların fiyatları ve nerelerden temin edilebileceği ile ilgili olan videomuzu da izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=GoXP_8iTux8

Ve son olarak yine videolu kaynağın az olduğu yazıcı için firmware oluşturulması ile ilgili Repetier sitesi üzerinde çektiğimiz videonun da size yardımı dokunabilir

https://www.youtube.com/watch?v=MoiBSrs3imQ

Youtube kanalımızı takip edip gelecek videolardan haberdar olabilirsiniz.Herkese iyi çalışmalar.

Yorumlar

 • Ellerinize sağlık Delta yazıcıların yapımı ve gelişimi için görsel olarak güzel bir kaynak olmuş, Kartezyen yazıcılara göre Delta yazıcıların bir adım önde olduğu zamanla anlaşılacak kaynak konusunda sıkıntılar umarım buşekilde paylaşımlarla azalacaktır, paylaşımların ve mevcut yazıcının gelişimini bekliyoruz
 • Evet çok haklısınız teşekkür ederiz paylaşıma devam edeceğiz.
 • akocerakocer Yeni Üye
  Delta yazıcılarda kayış yerine vidalı mil kullanılmasının nasıl bir etkisi olur.
 • Yazıcının hızını büyük oranda etkiler (yavaşlar) baskı kalitesine bir etkisi olur mu bilmiyorum ama kolların az bir hareketinde bile millerin çok hızlı dönmeleri gerekir bu da motorları ve sürücüleri yorar,ısınmalarına neden olur diye düşünüyorum.
 • akocerakocer Yeni Üye
  Kendi 3d yazıcımı yapmak için uzun zamandır bilgi topluyorum ancak okudukça her şey birbirine giriyor. Bir yerden başlamak lazım. Kartezyen tip yazıcı mı yapmalı yoksa delta tip mi? Yaptığın yazıcının teknik resimleri ya da montajının anlatıldığı bir web sitesi var mı?
 • Bence başlangıç için delta modeli uygun değil diğer modellere göre daha karmaşık ve zor CoreXY sisteminde bir yazıcı yapabilirsiniz çok zor değil ve kullanışlı örnek olarak şunu verebilirim ;

  http://www.thingiverse.com/thing:1532036

  tasarımını yapan kişi de Türk yani takıldığın yerde birebir iletişim kurabilirsin ve evet bir yerden başlanmazsa çok karmaşık gibi gelebilir ama yazıcının bir parçasını bile alınca devamı geliyor en azından bende öyle oldu :D. Bu yazıcının teknik resmi veya montaj aşamaları ne yazık ki yok zamanla parça parça yapılmış bir yazıcı ama delta yapmaya karar verirsen her konuda yardımcı olurum.
 • Arkadaşlar atla deve değil uzaya Uydu da çıkarmıyorsunuz her yazıcıyı yaparken sorunlarla karşılaşılır eğer ben başarırım ben yaparım, araştırırım diyorsan gidipte Abbas yapayım sonra onu satar başka yazıcı yaparım kafalarından kurtulun artık önce ne istediğinize karar verin ve düzgün planlama ile size en yarayacak en beğendiğiniz yazıcıyı yapın.
 • OsmanOsman Yeni Üye
  Merhaba kardeş, ben delta yaptım fakat 1 türlü ayarları tututturamıyorum. vaktin varsa yardımcı olurmusun?
 • Merhaba yardım ederiz tabiki tam olarak sorun nedir ?
 • OsmanOsman Yeni Üye
  yazıcıya 1 şeyler bas dediğimde 0 eksenini algılamıyor, her hareketde 1az daha aşağıya iniyor ve bu sonda tablayı sıkıştırıyor
  bu sorunun kaynağı nedir?
 • Anladım End stoplar ile alakalı. Ramps 1.4 kartında (Ramps kullanıyor isen) Enstopları MAX olarak bağladın mı ? ve Arduinoya atacağın kodu hazırlarken (Firmware) End stopları Max olarak seçtin mi ? ikisinden birini hatalı yapmışsın. Ramp bağlantıları resimdeki şekilde :

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.
Powered by VanillaForums, Designed by Raven Creativity

İletişim

info@3dyazicidestek.com
3dyazicidestek@gmail.com

Get In Touch