frame

Sigma 3D Genel Bilgilendirme

shoxddshoxdd Moderator
Merhaba,

Dünyada en çok download alan açık kaynaklı Türk tasarımı 3D yazıcı ünvanına sahip olan Sigma3D yi teknik açılardan anlatmak gerekirse;
  • Yazıcı boyutu : 42x45x50cm
  • Baskı alanı : 200x200x200mm
  • Katman Çözünürlüğü : 100-400 Mikron
  • Baskı Yöntemi : FFF ( Fused Filament Fabrication ) 1.75mm termoplastik ( ABS,PLA,FLEX v.b)Filament
  • Hotend : Sigma3D Hotend
  • Elektronik : Arduino + Stepstick + Ramps + (Özel Derlenmiş Yazılım) Özel Tasarım Elektronik Kutusu
  • Extruder : 3000+ Saat Test Edilip Geliştirilen, Kaydırmayan Yeni Extruder Tasarımı
  • Isıtıcı Tabla : Termal ızalasyonlu, Türkiye Üretimi 1.Kalite Isıtıcı Tabla

Fiziksel Yapı ve Diğer Özellikler;
  • Alüminyum profillerden oluşan rijit yapı sayesinde daha yüksek hassasiyet
  • Elektronik muhafaza kutusu
  • Muhafaza kutulu SD kart girişli LCD kontrol modülü
  • Dahili LED aydınlatma ile baskı aşaması net görüntülenebilir
  • Kolay yükseklik ayarı yapılabilen bed montajı
  • SCE rulmanlı alüminyum tabla
  • Kolay değiştirilebilir parçalar ( Nozzle - Hotend )
  • Hassas Z endstop ayarı
  • Titreşim önleyici ayaklar

Yorumlar

• ahyakalahyakal Yeni Üye
    Gerçekten çok güzel bir tasarım. Özenli bir çalışma. Özellikle hotendin soğutucusuna bayıldım. Havayı yukarıdan alıyor, yukarıya veriyor. Keşke yazdırılan parçayı soğutmak için de bir fan montaj yeri olsaydı.

Extruder tasarımındaki farklılığı göremedim. Wade's Geared Extruder'a benziyor.
  • shoxddshoxdd Moderator
    ahyakal yazdı: »
    Gerçekten çok güzel bir tasarım. Özenli bir çalışma. Özellikle hotendin soğutucusuna bayıldım. Havayı yukarıdan alıyor, yukarıya veriyor. Keşke yazdırılan parçayı soğutmak için de bir fan montaj yeri olsaydı.

Extruder tasarımındaki farklılığı göremedim. Wade's Geared Extruder'a benziyor.

Yazdırılan parçayı soğutmak için x arabası üzerinde montaj yeri mevcut http://www.thingiverse.com/thing:817504 link üzerinden ulaşabilirsiniz.
  • smericsmeric Yeni Üye
    Nerden alabilirim ? online satış yeri malesef bulamadım.. ayrıca standart cin malı hotend ( e3d v5 yada e3d v6 ) kullanmak için extruder ve arabada düzenleme yapan bir arkadaş varsa STL dosyasını paylaşabilirmi ?

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.