frame

Ramps 1.4 Güç Sorunu

Merhaba arkadaşlar ;

3d yazıcı yapma merakı ile basladıgım makineme bugün y ekseni driverini ve kablosunu çıkar tak yapmaya çalıştıgım zaman ramps 1.4 güç gelmemeye başladı.Arduino mega 2560 pc ye bagladıgım zaman baglandıgını ama ramps 1.4 modulu ıle birlikte birleştirdikten sonra pc ile baglanamadım ve kartta her hangi bir güç gelmedi
fakat arduinoda aşagıda resimde kırmızı kutu içinde olan yerin cok ısındıgını fark ettim. motor driverlarım a4988 Yardımcı olursanız sevinirim ıyi Forumlar.

http://i.hizliresim.com/Wkl54q.jpg

Yorumlar

• Eğer Arduino yada Ramps shield'a elektrik bağlantısı varken motorların bağlantısını kesmeden motorları hareket ettirir yada driverı tak çıkar gibi oynama yaparsanız Ramps Shield yanacaktır ve büyük ihtimallede yanmıştır.
    Fotoğrafta görünen ve ısınmış olan kısım ise Arduino Mega'nın USB'den aldığı 5V'lik elektriğin sigortası, gelen elektrik dengesiz olabilir bu bakımdan ısınmış olabilir ancak yanmış olsa zaten Arduino çalışmaz.
  • Teşekkürler Erman Ramps 1.4 değiştireceğim
  • Teşekkürler Erman Ramps 1.4 değiştireceğim

Rica ederim birdahakine dikkatli olursun motorları elle hareket ettirerek kapalı olan Arduinonun açıldığını hatta ekranın bile aydınlandığını gözlemleyebilirsin ancak buda işte Ramps Shield'i yakıyor.
  • Çok kalitesiz kartların, arduino, ramps sürücü tümünü değiştirin. Hala çalışır durumda olanları yedek yaparsınız

Ben megayı 12$'a ramps'ı 8.5$'a alıyorum. Bir kez ramps arızalı geldi (aslında arızalı ufak bir sorun) rica ettim yeniden gönderdiler. Herkes ögrenci herkes parasız ama çok ucuza kaçmak her zaman daha pahalıya patlar.
    ıstersen mesaj at aldığım firmayı yazayım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bir Yorum Bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.