frame

Rulman dönmüyor?

kurbandarkkurbandark Yeni Üye
Extruder motoru filamenti teflon boruya gönderirken rulman dönmüyor bu yüzden filament nozzle A ulaşmıyor sizce sorun nedir? Tetra Delta var elimde..1463422992247-1166738635.jpg

Yorumlar

• bende de aynı sorun vardı. rulmanın olduğu parçayı tutan civata yalama olmuştu. ayrıca civatanın altındaki pul da rulmanın

dönen parçasına dayanmış dönmesini engelliyordu. rulmanı tutan parça eksenden kaydığı için rulmanda tam ekseninde dönmüyor yayaın ve motorun baskısıyla kuvvet rulmana dik gelmiyordu. Çözüm olarak: yalama olan civatayı çıkardım yerine metriği az daha büyük olan bir vida ve altına da rulmanın iç çapına denk gelecek bi somun yerleştirdim. böylece vida sıktı ve eksen kaymasını engelledi. ayrıca rulmanı ince makine yağıyla az biraz yağladım ( çok az bilyaların olduğu kısma. dış yüzeye gelmesin yağ) umarım çok karışık olmamıştır.
  • dgsbsbgdgsbsbg Administrator
    önceden dönüyor muydu
  • Gördüğüm kadarıyla motorun tekeri yamuk duruyor (eksenden kaymış) motorun bağlı olduğu plastik parçada kırılma olabilir. varsa kırılma yapıştırabilirsin ya da yenisini basacaksan orların cidar kalınlığnı arttırabilir ve feder ekleyebilirsin.

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.