frame

Slic3r ile otomatik destek ekleme

Merhabalar çizime genellikle kendim çizimi yaparken destek atıyorum... Fakat Slic3r ile veya başka bir programda destek eklememiz mümkün olduğunu duydum fakat ayar konusunda pek bir bilgiye sahip değilim. Bu konuda yardım isteyebilirmiyim ? Teşekkürler iyi forumlar...

Yorumlar

• ta1drta1dr Bilir Kişi
    add support
    veya
    support enable

gibi seçeneleri işaretlersen olur (slicer programına göre değişiklik olabilir) tabi bunun yanında bazı ayarlar var onlar default kalsada olur fakat bu tür uygulamalarda gerekli gereksiz her yere support atar simplfy3d kullanıyorsan manuel destek koyma seceneği mevcut slic3r de bu yok

çizerken kendin gerekli yerlere ince destekler koyuyorsan bence bu daha kolay bir yol özellkle slic3r için yoksa birde o supportları temeizleme derdi ile ugraşacaksın

support= destek

- - - Flood Önleme Sistemine yakalandınız :) - - -

add support
    veya
    support enable

gibi seçeneleri işaretlersen olur (slicer programına göre değişiklik olabilir) tabi bunun yanında bazı ayarlar var onlar default kalsada olur fakat bu tür uygulamalarda gerekli gereksiz her yere support atar simplfy3d kullanıyorsan manuel destek koyma seceneği mevcut slic3r de bu yok

çizerken kendin gerekli yerlere ince destekler koyuyorsan bence bu daha kolay bir yol özellkle slic3r için yoksa birde o supportları temeizleme derdi ile ugraşacaksın

support= destek
  • OccatorOccator Yeni Üye
    ılginiz ve desteğiniz için teşekkürler... çizim programi olarak Matrix(Rhino) kullaniyorum. Normalde kuyumculuk tasarım işi ile uğraşıyorum. Bi abimiz kendi 3d printer yapti hala onu çözme aşamasındayız. Açıkcası yazıcının arayüzü ile ilgili pek bir bilgim de yok yavaş yavaş çözmeye çalışıyorum
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    repetier-host en basit kullanımı olan programdır

Bir Yorum Bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.