frame

Sd Kart Bağlantı şeması

3dyazicilar3dyazicilar Yeni Üye
kategorisi Genel
Merhaba Arkadaşlar
kontrol kartım Atmega2560
yazılım marlin.

soruma gelince.

sd kart bağlantı şemasını bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Yorumlar

• cevap için teşekkür ederim.
    bu bağlantı 3d yazıcı için uygunmudur ? arduino nun standart sdkart bağlantısı değilmi bu ?
  • 3d yazıcılarda Arduino Mega ve Ramps Shield kullanılır, Arduino ve Ramps shield ile uyumlu tüm parçalar haliyle de 3d yazıcılarda kullanılabilmektedir. Sen nasıl bir SD kart bağlantısı yapmak istiyorsun bilemem ama 3d yazıcılarda Arduino Mega kullanıldığını varsayarak (Zira Atmega2560 bir mikroişlemci türü) sana sd kart bağlantı şemasını attım
  • merhaba arkadaşlar
    sd kartı hallettim sonunda orjinalini alıp taktım :D .

şimdi bir sorunum daha var marlin firmware için encoder bağlantı uçları hangileri?
    encoder'in A-B ve SW uçlarını Ramps 1.4 hangi uçlarına bağlamam gerekiyor?
  • Marlin yada Repetier Firmware Arduino'ya USB bağlantısı ile atılmakta ve Ramps Shield 1.4 Arduino Meganın tam üstüne oturmaktadır, aşşağıdaki görselde ise Ramps Shield 1.4ün tüm bağlantı şeması anlatılmıştır.

Rampswire14.svg
  • hocam cevap için çok teşekkür ederim. ama verdiğiniz şemada encoder bağlantısı yok.
    resim ekliyorum.
    üzerinde encoder olan hazır lcd almadım lcd ve encoder'i harici takıyorum
    yani encoder'i haricen takmak istiyorum bunun için bağlantı uçlarına ihtiyacım var.
    harici dncoder.jpg
  • Encoder diyince anlamamıştım da potansiyometreyi işaretleyince anladım onun bağlantısı ramps shield'in uç kısmındaki LCD ekran bağlanan uçlardan birtanesi ancak onunla ilgili kaynak bulmak zor deneyerek bulman lazım yada hazır kit alıp bağlayacaksın
  • evet hocam çok araştırdım bağlantı şemasını bulamadım dediğiniz gibi deneyerek bulmam gerekecek.

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.