frame

nozzle ve heatbed ısınmıyor

yazıcıyı açtığımda termistörler değer gösteriyor ama 1 sn sonra resimdeki gibi def yazıyor.
repetier de heatbed kısmı yok.
daha önce bu hata yoktu.
nozzle ve heatbed i ısıtıyordum.

IMG_1638.jpgIMG_1639.jpg

Yorumlar

• hacibothacibot Abbas Geliştiricisi
    1. thermistör bozuk
    2. Thermistör kablosu bozuk
    3. Kart arızalı

sıra ile kontrol et.
  • max_2000max_2000 Yeni Üye
    sorunu çözdüm teşekkür ederim.
    tabladaki termistörün kablosu kopmuş.
    kabloyu lehimleyince düzeldi.
  • Merhaba arkadaşlar yeni konu açmamak için bu konuya yazıyorum.

nozzle ısınmıyor.

Repetier-Firmware version 0.92.9 version yükledim

donamımsal hiçbir sorun yok marlin Firmware yüklediğimde yazıcı sorunsuz çalışıyor.

Repetier-Firmware'de nozzle ısı ayarı nerde ?
    yardımcı olursanız sevinirim.
  • Sanırım sorun burda . Burdaki ayarlar nasıl olmalı ?

ısı.jpg
  • arkadaşlar yokmu cevap yazacak. birtürlü yapamadım nozzle ısınmıyor
  • Hocam marlin çalışıyorsa onu kullanın. Marlini düzenlemek repetierden daha zor değil ki.

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • marlin de grafik lcd'yi çalıştıramadım birtürlü. bu yüzden mecburen repetier kullanıyorum.
  • Büyük olan lcd ekranı mı ?

• Onun için u8glib kütüphanesini arduino ide ye eklemeniz sonra marlinde kütüphane ekle seçeneğini ile marlinde eklemeniz gerek.

• evet 128x64 grafik lcd kullanıyorum
  • Önce internete u8glib yazıp aratın, github da bulabilirsiniz winrar ile sıkıştırılmış dosyayı masaüstüne indirin. Arduino ide yi açın.
    Menüden kütüphane ekleyi bulun, oradan u8glibi bulup yükleyin. Sonra marlini açın configurations sekmesinin en üstüne tıklayın ki imleç oraya gelsin. Arduino ide menüsünden kütüphane ekle deyin u8glib i seçip ekleyin. Bu işlemler bittiğinde imlecin olduğu yerde #include <u8glib.h>
    Yazmalı. Daha sonra alt satırdan full graphic lcd ekranının önündeki "//" kaldırın eksen ayarlarını da güncelleyip karta yükleyin.

• Hocam verdiğiniz bilgiler için çok tşk ederim ama henüz yapamadım doğru kütüphaneyimi bulamadım yoksa başka bir yanlışmı yaptım bilemiyorum.
  • Hocam YouTube da ilgili çok fazla kaynak var. Marlin yollasam da siz arduinoya o kütüphaneyi gömmediğiniz için çalışmayacaktır. Arduino kütüphane yükleme diye biraz araştırsanız faydası olur.

Bir Yorum Bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.