frame

esnek flement

fthckrfthckr Yeni Üye
kategorisi Genel
Abbas yazıcıyı kullanarak esnek flement ile parça basmak mümkünmüdür? makinede modifiye edilmesi gereken bir yer varmıdır.

Yorumlar

• Esnek filament ile basım yapmak belli kurallar gerektirir, birçok kişi basım sırasında sorunlarla karşılaşmaktadır ancak bu kurallara uyarsanız zevkli ve başarılı basım elde edebilirsiniz;

1.si nozul ucunuz temiz olmalıdır, basımdan önce güzelce temizleyiniz.

2.si basım hızınız normal basım süresinin yarısı olmalıdır, biliyorum basım süresi artacaktır ancak hızlı basımda filament boruda tıkanıklığa neden olmaktadır.

3.sü eğer extruderiniz dışardan beslemeli bowden extruder ise yani direct drive denilen beslemesi içerden olan extruder değil ise baskı kaliteniz çok düşecektir, hatta olumsuz sonuçlanabilir, değiştirmenizde fayda var.

4.sü Sıcaklık ayarını iyi yapmalısınız zira esnek filament diğer filamentlere göre nozul ucundan daha fazla akıntı yapmaktadır ideal sıcaklık 220 derecedir ancak filament markasına göre değişiklik gösterir.

5.si ise ısıtıcı tablanızın sıcaklık ayarı 40-50 derece olarak ayarlanmalıdır, tablanızın basım sırasında etkisi büyüktür.

6. olarak önemli bir nokta ise geri çekme ayarıdır, bunu mümkün olduğunca düşük tutmak gerekir hatta 0 (sıfır) olarak başarılı sonuçlar alanlar var eğer sizde işe yaramazsa yükseltebilirsiniz.
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    abbasın ilk beta test eden biri olarak ben esnek flament ile cok parca bastım hiç bir modifikasyon gerektirmiyor sadece
    baskı hızı ve ısı ayarı yeterli
  • 3Dr3Dr Yeni Üye
    Baskı hızı önemli faktör
    Kullanacağınız filament özelliği kanımca pek çok ayarı yapma gereksinimi ortadan kaldırabiliyor
    Tabii ki markaya göre yazma ısı değerini test ederek bulmalısınız. Tavsiye edilen ısı değerleri her zaman sizin istediğiniz sonucu vermeyebiliyor.

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.