frame

12864 LCD menü açılmıyor

ozcancanozcancan Yeni Üye
kategorisi Donanim
12864 LCD bugün bağladım gereken ayarları yaptım ekran net bir şekilde açıldı. X-Y-Z yada fan gibi şeyler ekrana geldi. Üzerindeki pot a bastığımda yada çevirdiğimde hiçbir tepki yok aynı ekran duruyor yanındaki stop tuşuna bastığımda da birşey olmuyor..sıkıntı lcd mi yoksa yazılımsalmı?

Yorumlar

• Zaten iki ihtimal var :) Pota basınca falan buzzer ötüyor mu? Hangi yazılımı yüklediniz?

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Açılışta eğer herhangi bir hata veriyorsa altta o zaman zaten menü kendini kitliyor ve size işlem yaptırmıyor altta MıN TEMP ERR gibi hataların yazmadığından emin olun.

Ayrıca Marlin kullanıyorsanız RC6 dan aşağıya doğru inerek 3,2 ve 1'e kdr tüm sürümleri deneyin bazı 12864 LCDlerde malesef tam stabil çalışamıyor.
  • Erman yazdı: »
    Açılışta eğer herhangi bir hata veriyorsa altta o zaman zaten menü kendini kitliyor ve size işlem yaptırmıyor altta MıN TEMP ERR gibi hataların yazmadığından emin olun.

Ayrıca Marlin kullanıyorsanız RC6 dan aşağıya doğru inerek 3,2 ve 1'e kdr tüm sürümleri deneyin bazı 12864 LCDlerde malesef tam stabil çalışamıyor.

Aynen ben Yazıcı'nın bütün bağlantıları yapılmış olduğunu varsayarak yorum yaptım. Termistörler önemli.

• geç cevap verdim kusura bakmayın..aynen dediğiniz gibi hata var..sadece motorları bağlamıştım meraktan acele ettim motorları döndürmek için..içime su serptiniz ALLAH razı olsun..satıcıya bi dünya laf söyledim cahillik etmişim
  • hazır konu açmışlen birşey daha sorayım..hangi flamenti alırsam zorluk çekmem? power abs yada pla? daha önce hiç yazıcı görmedim nasıl birşeyle karşılaşacağımıda bilmiyorum..yarın onuda alayım olsun bitsin artık :)
  • Pla

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.