frame

Motor çalışma sorunu

Merhaba arkadaşlar yeni bir yazıcı yapıyorum bir kac gündür motorlari test ediyorum fakat bir sorunum var.
Motorlar genelde tek yöne doğru dönüyor. Bazen ters yöne döndüğü oluyor fakat genel olarak hep saat yönünde dönüyor. Test yazılımını yukledim orda iki tarafada dönüyor.
Z eksenini simdiye kadar bir kere yukarı çıkarıp aşağı indirebildim. Yukarı çık deyince çıkıyor ama aşağı in deyince hicbir ses titreme olmuyor.

Yorumlar

• Sorun endstop takılı olmamasıymış. Endstop takınca iki yondede dönüyor. Fakat endstopa basınca motor durmuyor.

LG-E610 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    muhtemel endstop ayarlarinda sorun var
    fw den endstoplari disable veya false yaparak test edebilirsin
  • Hocam endstopa hangi durumda değince durmuyor ? Home yaptığınızda motor yavaşça eksen "0"ına doğru giderken durmuyorsa sıkıntı ama siz x=100 mm git dedikten sonra elinizle dokunuyorsanız o yazılımsal.
    Nasıl durmadığını açıklarsanız daha sağlıklı fikir yürütebiliriz.
  • merhaba bende aynı sorunu yaşıyorum. bende de sorun şu home şunu basınca ilk başta gidip endstoplara çarpıyor biraz daha itmeye çalışıyor ama sabitlendiği için itemiyor ve daha sonra duruyor acaba sorun nedir?

Bir Yorum Bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.