frame

Baskı yaparken yarıda kesilme

3d yazıcımla yazdırma işlemine başlıyorum çok güzel yazarken yarıda kesiliyo. 3-4 katman attıktan sonra duruyor. bi yardım ederseniz çok sevinirim ve şimdiden teşekkür ederim :)

Yorumlar

• hexerhexer Yeni Üye
    Forumda neden kimse yardımcı olumuyo???
  • ta1drta1dr Bilir Kişi
    bir hata mesaji falan vermiyormu ?
    boyle tahmin yurutmek zor...
  • dgsbsbgdgsbsbg Administrator
    forumda neden kimse cevap vermiyor sorusu ilginç anında cevap almak için insanlar normalde hizmet alır ve bu konu hakkında forumda yazılan yazılar var onlarıda okumalısın yazılan yazıya forumlarda anında cevap gelmesi için büyük kullanıcı kitleleri gerekiyor
    iyi forumlar
  • hexerhexer Yeni Üye
    Repetier host'ta "communication timeout reset send buffer block" hatasını veriyor ve baskı duruyor.
  • Baudrate hızınızı 115000'e ayarlayın, yazıcının bağlı olduğu odayı ya da prizi değiştirin. Topraksız şebekelere bağlı yazıcılar, pc'ye usb bağlama-çıkartma, ışığı açıp-kapatma, prize bir şey takma-sökme durumlarında bazen arduino kartı ile iletişim kesilebiliyor. Yeni bir baskıya başlayın, odada dediğim işlemleri yapın eğer işlemleri yaparken baskı kesilirse sorun o dur. Yok o değilse dilimleyiciyi değiştirin, sd karttan baskı alın. Güç kaynağınız PSU ise ısındığı için ya da akımı karşılayamadığı için kendini kapatıyor da olabilir. ıyice gözlemleyip, yazıcının markası, ne zamandır kullandığınız, dilimleme programı,vb hakkında bilgiler vererek soru sormalısınız. Hatta youtube a konu ile ilgili video yüklerseniz daha sağlıklı olur. Biz alet başında sabahlayarak öğrendik hocam bunları ve ücretsiz olarak sırf bu teknoloji ülkemizde de ilerlesin istediğimiz için uğraşıyoruz. ınsan hasta olabilir işi olabilir. Lütfen sabırlı olun. ıyi forumlar.
  • hexerhexer Yeni Üye
    hocam çok uğraştım bulamadım çözümü yardımınız için sağol şimdi deniyorum dediklerinizi :)
  • hocam merhaba şimdi dediğin yaptık sayılırda. step motorlar acaip derecede fazla ısınıyor bu işe yeni girdik ayarını falan ayrıntılı bir şekilde anlatırsanız. memnun oluruz şimdiden teşşekürler.
  • Hocam 6 kablolu minebea unipololar motorları 4 kablo ile bağlayınca oluyor sanırım o aşırı ısınma durumu, aynısı bendeki bir makinada da oldu ama baskıyı kesmedi hiç bir zaman. Normal baskı hızınızı 2500mm/dakika ya da 40mm/saniye ye düşürün. Eğer bu ayarlara ulaşamıyorsanız lcd üzerindeki potu sola çevirerek Fd'yi yanı feedrate ( besleme hızı) değerini %50-60 civarına düşürüp bir deneyin. Hala detaylı bir anlatım alamadım sizden. Bir video çekip koysanız? Sadece baskı mı duruyor ? LCD ışığı yanıp sönüp öyle mi gidiyor baskı, direk mi durduruyor anlayamadım. Bir de baskı hızınızı düşürüp, makinanın da havalanacağı bir yerde tekrar deneyin.

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • hexerhexer Yeni Üye
    ne yaptığımı bilmiyorum ama çözdüm artık durmuyo teşekkürler yardımcılara :D
  • Çözerseniz anlatın başkaları da faydalansın efendim. ıyi geceler. :)

• video bu parça basmakt sıkıntı yok abicim ama dediğini yaptım motor gene aşırı derecede elle tutulumuyor. bu akım ayarı falan nasıl yapılıyo ayrıntılı bi şekilde anlatırsanız pls.https://www.youtube.com/watch?v=DzYOK8vDD_s
  • Hocam siz akım musluğunu sonuna kadar açsanız da motor ihtiyacı kadarını alır zaten. Hali hazırda motorlar çalışabiliyorsa akımı sınırlayanının pek bir anlamı yok. Bununla ilgili bir paylaşım yapma niyetim var ama Bayram'dan sonraya kalır imzalında staj işlerim olacak vs. ılla hemen yapmak istiyorsanız YouTube'a adjusting step motor current yazarak arayabilirsiniz. Lord ıngilizcesine gerek yok, video olduğu için anlamak kolay. Bu arada hangi motor kullandınız ? Unipololar mı ? Bipolar mı ? Markası modeli nedir ?

• ta1drta1dr Bilir Kişi
    akım sınırlamada muslık prensipi çalışmaz...

chopper circuit denen bir sistem vardır unutmayalımki step motorların cogu ( en azından bazılarında var mesala 2.5 volt 1Amper) şimdi ramps üzerinden 12 volt veriyoruz motora 12 volt gidiyor
    soru: 2.5 volt luk motora 12V gidince neden yanmıyor?
    cevabı 1A de ve chopper devresi yardıma koşuyor...
    motor verilerine göre 2.5 volt 1A de bobin direnci 2.5 ohm olur akım ve fizik kurallarına göre akım bobinde t zamanda parabolik olarak yükselir bu yükselme motor besleme voltajı ile alakalıdır 12 volt verdiğimize göre t süesi bayagu kısalır motor akımı ayarlarken chopper devresine derizki bobinden 1A gecince voltajı kes...
    işte zaman zaman motorlarda duydugumuz vızırtı budur ...
    eger chopper devresindeki trimpotu sonuna kadar açarsak motor bobininden cok fazla akım geçmesini saglarız fazlasında motoruda yakabiliriz...
    aynı zamanda chopper devresi yüksek hızlarda sabit tork olayınada yardımcı oluyor
    yalın halde anlatmak istedim ama sürç-i lisan ettiysek affola
    cümleten hayırlı bayramlar
  • Bende de ayni problem var basim esnasinda herhangi bir anda makine duruyor sebebi ne olabilir Yardimci olursaniz sevinirim.
  • hacibothacibot Abbas Geliştiricisi
    Motor akımlarını düşür bence.
  • Merhabalar benim  da vinci mini adlı 3d yazıcım var daha yeni aldım yatay baskı duzgun yapıyor fakat 1cm yukseklikteki parcaları 1ila 1.5 cm baskıda  wearning alarmi vererek duruyor tekrar baslatıgında  yeniden sıfırdan islem baslıyo yardım edermisiniz simdiden tessekurler 
  • Merhabalar benim  da vinci mini adlı 3d yazıcım var daha yeni aldım yatay baskı duzgun yapıyor fakat 1cm yukseklikteki parcaları 1ila 1.5 cm baskıda  wearning alarmi vererek duruyor tekrar baslatıgında  yeniden sıfırdan islem baslıyo yardım edermisiniz simdiden tessekurler 

Bir Yorum Bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.