frame

Baskı zamanı uyuşmazlığı...

serrkoserrko Yeni Üye
kategorisi Donanim
Merhabalar....

Prusa i3 yazıcımda yeni fark ettiğim bir durum var örneğin baskı zamanınını repiter-hostta yazıcı ekranında da 35dak gösteriyor fakat gerçek zamanlı baskı gösterdiği zamanda tamamlanmıyor 35dk kalan baskıyı 1 saat 10dk zmanda bitiriyor bu uyuşmazlık nerden ötürü kaynaklarnır çözümü varmıdır?:confused:

Yorumlar

• ta1drta1dr Bilir Kişi
    nozzle ve/veya tabla ısınma süresinden kaynaklanıyor...
  • serrkoserrko Yeni Üye
    ta1dr yazdı: »
    nozzle ve/veya tabla ısınma süresinden kaynaklanıyor...

Verdiğiniz değerli cvb için teşekkür ediyorum;

Söylediğinizden sorna baskıları 2 gündür takip ediyorum ısılarda düşme vs söz konusu değil... :confused:
  • Yavaş baskılarda daha doğru zamanlama alırsınız. Hızlı baskılarda ivmelenme ve yavaşlamalardan kaynaklı gecikmeler artacaktır. Baskıyı usb bağlantısı ile bilgisayar üzerinden yapıyorsanız veri transfer hızı da bunu etkileyebilir. Tabla ve ekstruder ısınmaları da buna etken söylendiği gibi. Repetier hostta yapılanma=>yazıcı ayarları=>yazıcı sekmesinin altında "Add to comp. Printing Time" diye bir bölme var. Hesaplanan baskı süresine oraya yazacağınız değer kadar ekliyor ve gerçek baskı süresine yaklaştırıyor. Bunu deneyerek zamanla bulabilirsiniz. Ben %30 ile %40 arasında kullanıyorum.
  • serrkoserrko Yeni Üye
    ilke yazdı: »
    Yavaş baskılarda daha doğru zamanlama alırsınız. Hızlı baskılarda ivmelenme ve yavaşlamalardan kaynaklı gecikmeler artacaktır. Baskıyı usb bağlantısı ile bilgisayar üzerinden yapıyorsanız veri transfer hızı da bunu etkileyebilir. Tabla ve ekstruder ısınmaları da buna etken söylendiği gibi. Repetier hostta yapılanma=>yazıcı ayarları=>yazıcı sekmesinin altında "Add to comp. Printing Time" diye bir bölme var. Hesaplanan baskı süresine oraya yazacağınız değer kadar ekliyor ve gerçek baskı süresine yaklaştırıyor. Bunu deneyerek zamanla bulabilirsiniz. Ben %30 ile %40 arasında kullanıyorum.

Cvb için teşekkür ediyorum ;

Söylediğin kısmı kontrol ettim benim ayarlarım %8 imiş söylediğin kısmı yükseltip sonucu yazarım....

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.