frame

Extruder Kalibrasyonu (Repetier)

KonyahmetKonyahmet Yeni Üye
kategorisi Extruder
Extruder kalibrasyonu yapmak için a?a??daki videodan yararlanabilirsiniz, do?ruyu söylemek gerekirse ben videoda çok hassas bir ayar yapt?m diyemem :D siz biraz daha u?ra??p olabildi?ince hassas bir ayar yapars?n?z, %3-5 çok fazla ?ey de?i?tirebiliyor.
Ayr?ca tam olarak hassas ayar yapt?ktan sonra, bir parça basarken, ilk ba?ta ayarlara dokunmay?n, parça biraz yükselsin sonra filament ak?? h?z?n? LCD den %5 oran?nda azalt?p artt?rmay? deneyin, bask? s?ras?nda duvarlara bakarak en iyi ak?? h?z?n? yakalars?n?z.

Yorumlar

• dgsbsbgdgsbsbg Administrator
    yararl? konu rep+
  • citkitcitkit Yeni Üye
    Konyahmet yazdı: »
    Extruder kalibrasyonu yapmak için a?a??daki videodan yararlanabilirsiniz, do?ruyu söylemek gerekirse ben videoda çok hassas bir ayar yapt?m diyemem :D siz biraz daha u?ra??p olabildi?ince hassas bir ayar yapars?n?z, %3-5 çok fazla ?ey de?i?tirebiliyor.
    Ayr?ca tam olarak hassas ayar yapt?ktan sonra, bir parça basarken, ilk ba?ta ayarlara dokunmay?n, parça biraz yükselsin sonra filament ak?? h?z?n? LCD den %5 oran?nda azalt?p artt?rmay? deneyin, bask? s?ras?nda duvarlara bakarak en iyi ak?? h?z?n? yakalars?n?z.

hocam merhaba
    video için tesekkurler , sizin dediginiz gibi isaretleme yapıyorum ancal 100 mm filament akıt dedigim de bazen içine cekiyor bazen cekmiyor hal böyle olunca da düzgün ayarlama yapamıyorum:( acaba bana çözüm yolu gösterebilirizmisiniz ?tesekkur ederim

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.