frame

Extruder Isıtmamaya Başladı

barazsterbarazster Yeni Üye
kategorisi Genel
Merhaba,
Yazıcımla PLA malzemeyi kullanarak çok sayıda baskı yaptım. ABS malzemeyle basmam gereken 2-3 dişli işi çıktı. Isıtıcı tablayı o zamana kadar bağlamamıştım. Isıtıcı tablayı bağladım ve dişlileri tamamladım.Bu işleri yaptıktan sonra yazıcının extruder ısıtıcısı ve ısıtıcı tablası çalışmamaya başladı. LCD ekranda hem extruder hemde ısıtıcı tabla off konumunda firmware kaynaklı olabilir diye firmware i tekrar yükledim ama sonuç değişmedi. Birde güç kaynağı olarak bilgisayar powersuplly kullanıyordum ( büyük hata biliyorum). Acaba Ramps amı zarar verdim. fan ve motorlar çalışıyor. Termistörlerin ramps teki yerlerini kontrol ettim doğrular. Yardımcı olursanız sevinirim.

Yorumlar

• Arkadaşlar sorunumla ilgili bir fikri olan yok mu?
  • hacibothacibot Abbas Geliştiricisi
    PSU yeterlimi 2 çıkış toplam 20A veriyor mu ?
  • Hocam hayır vermiyor. Güç kaynağına değiştirmek sorunu çözer mi. Bir de ramps 1.4 uzerindeki extruder ve ısıtıcı tabla led leride cihazı çalıştırdığınızda bağlantı yokmuş gibi yanmıyor. ılginize şimdiden teşekkür ederim.

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.