frame

endstop ve step motor arızası

merhaba arkadaşlar bir kaç gün önce bir prusa i3 topladım programı attım repetier hosttan komut veriyorum mesala x eksenindeki motor + yönde gidiyor - yönde gitmiyor bu olay tüm eksenlerde var
birde endstoplarıma basıyorum ışığı yanıyor ama motorlarda hiçbir tepki yok

Yorumlar

• bpoyrazbpoyraz Yeni Üye
    erdemerciyas ile senin sorunun aynı gibi.O'na verilen cevaba bak.
  • fizyofizyo Yeni Üye
    şuan hepsini ayarladım ama repetier host tan z yi home gönder dediğimde hiçbir tepki olmuyor bunu nasıl ayarlarım
  • OrcntngrOrcntngr Yeni Üye
    Fizyo merhaba senin sorunun nederreyse aynisi bugun benim başima geldi yazilimi repetier firmware den marlinle degistirdim bu sorun çikti nasil hallettiğini soylersen bendr düzeltebilirim

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  • fizyofizyo Yeni Üye
    mail varsa sana benim marlini atayım ama z home çalışmıyor elle yazıcıyı yazdırırken ayarlıyorum haberin olsun
  • Orcntngr yazdı: »
    Fizyo merhaba senin sorunun nederreyse aynisi bugun benim başima geldi yazilimi repetier firmware den marlinle degistirdim bu sorun çikti nasil hallettiğini soylersen bendr düzeltebilirim

Arkadaşlar ilginçtir ki başıma şöyle bi durum gelmişti. Ev ortamında macbook kullanıyorum ve firmware yüklemeyi mac üzerinden yaptım. Ne yaparsam yapayım bağlı olan usb portta cihaz saçmalıyor tepki vremiyor. Sistemi windows üzerinden tekrar yükledim her şey düzeldi. Kısacası kullandığımız bilgisayarda çok büyük etki özellikle firmware işlemlerinde.
    Arkadaşlar ilginçtir ki başıma şöyle bi durum gelmişti. Ev ortamında macbook kullanıyorum ve firmware yüklemeyi mac üzerinden yaptım. Ne yaparsam yapayım bağlı olan usb portta cihaz saçmalıyor tepki vremiyor. Sistemi windows üzerinden tekrar yükledim her şey düzeldi. Kısacası kullandığımız bilgisayarda çok büyük etki özellikle firmware işlemlerinde.
    Evet benim basimada bir farklisi geldi 2 pcden birinden atamiyordum arduniodan firmware i nerdeyse format noktasina geldim en son ardunionun yuksek surumunu yukleyip sonra kaldirip dusuk surumunu tekrar yuklemeyle sorunu cozmustun

fizyo yazdı: »
    mail varsa sana benim marlini atayım ama z home çalışmıyor elle yazıcıyı yazdırırken ayarlıyorum haberin olsun
    Gonderdim mail adresimi bu arada Yazilimsal olarakmi calismiyor ?

• fizyofizyo Yeni Üye
    aynen yazılımsal
  • fizyofizyo Yeni Üye
    beyler bir sorunum daha var pla yı 180 derecede basıyorum bir baktim ki ne olsun teflon erimiş :) filament gitmiyor .
    Arkadaslar bir sikintim var buraya yazicam cunku burdan baska hicbir konuma cevap gelmedi 3 4 gundur tek yazan sizsiniz ...

Repetierden manuel 100mm gonderiyorum extruder a akiyor ama baskiya basladigimda akmiyor filament

Nozzle tablaya değiyordur.Aradaki boşluğa dikkat et.Tabla düz değilse sen 0,0 noktasında boşluk görebilirsin ama baskının başladığı yerde nozzle tablaya temas ediyordur,filament çıkamaz.
    bpoyraz yazdı: »
    Nozzle tablaya değiyordur.Aradaki boşluğa dikkat et.Tabla düz değilse sen 0,0 noktasında boşluk görebilirsin ama baskının başladığı yerde nozzle tablaya temas ediyordur,filament çıkamaz.
    Aradaki boslugun ne kadar olmasi gerekli

Bir A4 kağıdının kalınlığı kadar.

Bir Yorum Bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.