frame

Dur yapma onu alma

calaveracalavera Yeni Üye
kategorisi Genel
Arkadaşlar,

Elinden her iş gelen tiplerden biriyim. Evimde Sütunlu matkaptan, şerit testereye kadar her türlü alet var.

Sonra farkettim ki bir 3D printerım olsa evde bu kadar hırdavat bulundurmama gerek kalmayacak. Toz pislik ve gürültü ile başım dertte anlayacağınız.

Bütçem maksimum 3000 TL, ama 1000-1500 liraya işimi görecek bir ürün almayı tercih ederim tabi.

Delta tip yazıcıların daha hızlı ve hassas olabildiğini okudum ve niyetim Delta tip 3 kollu bir yazıcı almak veya yapmak. Aliexpress'te 400 dolar civarı Micromake marka bir ürün var. (lineer rulmanlı olanı)

.50 mikron basabilmek istiyorum, bu konuda beni yönlendirmeniz çok makbule geçer, bende yazıcı sahibi olunca forumda aktif şekilde rol almak istiyorum, tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.

(ingilizcem anadil gibi dolayısı ile yabancı forumlardan bilgileride buraya aktarmayı düşünüyorum)

Ama öncelikle bir yazıcı alabilmek için yardımlarınıza ihtiyacım var. şimdiden teşekkur ederim

Yorumlar

• dgsbsbgdgsbsbg Administrator
    merhabalar öncelikle hoşgeldin bana ulaşabilirsiniz facebook tan yada buradan türk ureticilerden almanizi tavsiye ederim bir kac tane üretici mevcut burda yazdiginizida goreceklerdir bende size bildiklerimi aktarmaya hazırım burdaki arkadaşlarımız gibi
  • calaveracalavera Yeni Üye
    hızlı dönüşünüz için teşekkürler, yerli üreticilerin sitelerini gezdim. bana sizin gibi, yani satıcı olmayan arkadaşların objektif yorumları gerekiyor aslında.

Yani extruder şu model olmasın, bu model olsun. Işte eğer şu yazıcıyı alırsan lazer modülü takıp engrave de yaparsın gibi yonlendirmelere çok ihtyacım var.

Dediğim gibi elimden her iş gelir, dolayısı ile kendim de toplayabilirim buradaki arkadaşlarım önerirse.
  • dgsbsbgdgsbsbg Administrator
    all in one tarzı makineyi kimse yapmadı diye biliyorum profesyonel olaram zmorp olmasi lazim yanlis bilmiyorsam 3dmaster firmasi satiyor baska bilen varsa soylesin birde eger all in one yapalim derseniz arastiralim hep birlikte neden olmasin
  • calaveracalavera Yeni Üye
    Atom 2.0 diye delta tip bir cihaz var. Tayvan malı. Extruder'ın takıldığı kısım mıknatıslı vs. Buna lazer de takabiliyorsunuz, hatta boş yuva da satıyorlar modifiye edebilmeniz için. Hatta şimdi çift extruder kafa modeli gelecekmiş.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bir Yorum Bırak

Görsel/dosya bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.