frame

Yazıcı baskıya yukarıda başlıyor... Z ekseninde 2cm yukarı çıktıktan sonra boşluğa ..

Arkadaşlar merhabalar yeni katıldım aranıza, Arduino ile bir yazı yaptım programladım bir kaç çıktı aldım fakat yazıcı internetten hazır bulduğum bazı .stl dosyalarını basarken 2cm kadar yukarı çıkıp baskıya öyle başlıyor ve haliyle havada boşluğa yazmaya çalışıyor... Yardımcı olur musunuz ?

Yorumlar

• sencal yazdı: »
    Arkadaşlar merhabalar yeni katıldım aranıza, Arduino ile bir yazı yaptım programladım bir kaç çıktı aldım fakat yazıcı internetten hazır bulduğum bazı .stl dosyalarını basarken 2cm kadar yukarı çıkıp baskıya öyle başlıyor ve haliyle havada boşluğa yazmaya çalışıyor... Yardımcı olur musunuz ?

Z ekseni kalibrasyonunuz tamam mıdır acaba?
  • sencalsencal Yeni Üye
    Bir kaç tane basım işlemi yaptım z ekseni kalibrasyonun da sorun olsa sanırım onlar da da hata alırdım. Fakat dikine baskı yapmak istediğim çizimlerde sorun çıkıyor yatay çevirip basmak istiyorum gene aynı hatayı veriyor.
  • dgsbsbgdgsbsbg Administrator
    dilimlemede ilk katman yuksekligini kontrol edermisiniz

Bir Yorum Bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.