frame

Baskı Sorunu

Herkese Merhabalar;
Kendi yaptığım 3D Yazıcı ile ilgili baskı da sorunlar yaşıyorum ve bir türlü çözemedim yardımlarınıza ihtiyacım var.
Öncelikle yazıcımın modeli Clone Ultimaker II Extended modelidir. Birçok sorunla karşılatım yavaş yavaş çözmeye çalışıyorum ancak bir türlü çıktılar tam istediğim gibi çıkmıyor.

Kullandığım motorlar NEMA 17 Japon malı. Motor sürücüleri DRV8825.

Fotoğrafta görüldüğü gibi prüzler çok belli.

Filament tıkandığı için PLA yı 215-220 derece arasında basmak zorunda kalıyorum yoksa dişli sıyırıyor bende ısıyı yükselterek akışkanlığını sağlamaya çalıştım.

Ve baskı hataları hep aynı yerde eksen kayması yapıyor. Bunun için kayışlar sıkı diye onları gevşettim ancak sorun devam ediyor. Nelerden Olabilir? Bu konuda yardımlarınızı ve tecrübelerinizi sormak istedim.

Herkese ıyi Çalışmalar diler ve teşekkür ederim.

IMG_0540.jpgIMG_0541.jpgIMG_0542.jpg

Yorumlar

• ramses061ramses061 Yeni Üye
    Bence tıkanıklık sorununu ilk etapta halletmelisiniz. Filament soğuyamıyor. Isı çok yüksek. 190 dereceye çekmeniz şart. Önce bunu halledin derim. Kullandığınız filament, Nozzle çapı bilgilerini de verirseniz daha iyi olur.
  • OrcntngrOrcntngr Yeni Üye
    Fani ters bağlamıs olamazsin dimi

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  • hkilic5hkilic5 Yeni Üye
    Isıyı düşürdüm ve fan bağlantılarını kontrol ettim.Sanırım Z ekseninde sorun yaşıyorum uzun zamandır testler sonucunda bu kanıya vardım. Ben Z ekseninde M8 leadscrew kullandım ancak tam kalibrasyonunu yapamıyorum. AXIS_STEPS_PER_UNIT 800 olarak ayarlı ama tam değerini yakalayamadım.

Ayrıca ekstruder sorununu yeni dişli ile çözdüm yani sıyırma problemi ortadan kalktı.

Bir Yorum Bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.