frame

N-Stop kalibrasyon sıkıntısı

Selam aleyküm;

Aranıza yeni katıldım.Fakat 1 aydır konularınızı inceliyordum.Öncelikle böyle bir platform ile 3D yazıcı kullanıcılarını bir araya toplamanızdan ötürü sizleri tebrik ediyorum.
Yazıcımın kalibrasyonuyla ilgili bazı sıkıntılar yaşıyorum bu sıkıntılar için yardımcı olursanız sevinirim.Sorunum ise şu:
Yeni bitirmiş olduğum "Prusa I3" model yazıcımın çok uğraşmama ve 3d printer bilgisi olanlara sormama rağmen bir türlü tam olarak kalibrasyonunu yapamadım.Yazıcı kendi boyutlarını bilmiyor.Belirtilen yazıcı boyutlarından daha fazla bir boyutta olduğu hissine kapılıyor.
Bu yüzden N-Stoplara çarpmasına rağmen motorlar sürülmeye devam ediliyor ve yazıcı köşelere çarpıyor.Aşşağıdaki linkte videosunu izleyebilirsiniz:
https://youtu.be/5x5sh0ktLdc

Ayrıca N-Stop ve yazıcı ayarlarına buradaki resimlerden ulaşabilirisiniz:
yazıcı3.jpgyazıcı2.jpgyazıcı1.jpgIMG_20161130_161819.jpgIMG_20161130_161905.jpg

şimdiden yardımcı olduğunuz/olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim.Hepinize iyi çalışmalar dilerim...
@hacibot @ta1dr ve @karaciwciw başta olmak üzere üstadlarımızdan yardımcı olmalarını istiyorum.

Yorumlar

• OrcntngrOrcntngr Yeni Üye
    Ben sana benim ayarlari atayim ona gore istersen bir kontrol et benim end stoplar baslagicta ara ara senin hatayi veriyor ama ayda yilda bir oda ust uste tiklarsam yapiyor

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  • PrinterPrinter Yeni Üye
    Orcntngr yazdı: »
    Ben sana benim ayarlari atayim ona gore istersen bir kontrol et benim end stoplar baslagicta ara ara senin hatayi veriyor ama ayda yilda bir oda ust uste tiklarsam yapiyor

Hocam gönderirseniz sevinirim.Sonucunu Söylerim.Fakat benim yazıcının controlleri Ardunio ve Ramps değil.Yinede gönderirseniz deneyeyim.Yardimci olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim.ıyi çalışmalar...
    Arkadaşlar uzun uğraşlar sonucu sorunu çözdüm.Sıkıntı kabloların yanlış bağlanmasından kaynaklanıyormuş.
    Yardımcı olmaya çalışan ve cevaplayan herkese teşekkür ederim. ıyi çalışmalar...
  • Resimleri gonderemedim kusura bakma ama çözmene sevindim

Orcntngr yazdı: »
    Resimleri gonderemedim kusura bakma ama çözmene sevindim

Yinede teşekkür ederim.

Bir Yorum Bırak

3d Yazici Destek

| 3d Yazıcının kalbi burada atıyor
3d Yazıcı Destek© 2017 | 3d yazıcılar hakkında herşeyi bulabilceğiniz, ücretsiz yardımlaşma ve dayanışma forumudur.